تا پایان ماه مارس؛

ترامپ ممنوعیت صدور گرین کارت را تمدید کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دستور تعلیق صدور کارت سبز و همچنین انواع روادید برای ورود مهاجران به آمریکا را تا پایان ماه مارس تمدید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  یورونیوز، ترامپ در حالی در آخرین روز سال ۲۰۲۰ بار دیگر بر سیاست‌های ضد مهاجرتی خود تاکید کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب بارها وعده داده تمام این محدودیت‌ها را لغو و فضا را برای مهاجران هموارتر از دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ خواهد کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر کرده می‌گوید دلیل این تصمیم میزان شیوع بالای بیماری کووید-۱۹ و اثرات مخربی است که بر روی اقتصاد و معیشت آمریکایی‌ها گذاشته است. در این بیانیه کاخ سفید همچنین آمده است هرچند نرخ بیکاری در ماه نوامبر نسبت به ماه آوریل کاهش یافته اما هنوز حدود ۱۰ میلیون نفر در این کشور بیکار هستند.

این تصمیم دونالد ترامپ با واکنش تیم رئیس جمهوری منتخب مواجه شده است. جن ساکی، سخنگوی تیم انتقالی جو بایدن در این خصوص اعلام کرد، رئیس جمهوری جدید در همان روز نخست ورود به کاخ سفید فرامین اجرایی و دستورات ترامپ در روزهای پایانی دولتش را متوقف و یا به تاخیر خواهد انداخت.

این دو قانون که از سوی رئیس جمهوری آمریکا تمدید شدند در واقع هم جلوی صدرو گرین کارت را برای درخواست کنندگان خارجی می‌گیرند و هم به صورت موقت از ورود کارگران خارجی را به ایالات متحده ممانعت می‌کنند.

این ممنوعیت‌های مهاجرتی که در ابتدا در ماه آوریل و ژوئن صادر شده بودند، در پایان ماه دسامبر منقضی می‌شدند اما با دستور ترامپ حالا ۳ ماه دیگر یعنی تا پایان مارس ۲۰۲۱ تمدید شده‌اند.

این دستور رئیس جمهوری آمریکا در حالی صادر می‌شود که بسیاری از قضات و دادگاه‌های این کشور با این ممنوعیت‌های مهاجرتی مخالفت کرده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا این تصمیمات را حمایت از اقتصاد ایالات متحده عنوان کرده در حالی که گروه‌های تجاری می‌گویند این اقدامات بهبود اقتصادی در این کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

آخرین خبر ها