کد خبر 494647

فراخوان ترامپ برای تظاهرات علیه نتیجه انتخابات

رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توییتر خود از برگزاری تظاهرات علیه نتیجه انتخابات آمریکا در روز ۶ژانویه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، دونالد ترامپ در توییتر خود از برگزاری تظاهرات در روز ۶ ژانویه و همزمان با نشست کنگره برای تایید نتیجه انتخابات آمریکا خبر داد.

در این پیام توییتری آمده است «تجمع اعتراضی بزرگی در تاریخ ۶ ژانویه در واشنگتن دی‌سی برگزار می‌شود. جزئیات درباره محل برگزاری این تجمع اعلام می شود. دزدیدن انتخابات را متوقف کنید.»

در حالی که نتیجه انتخابات آمریکا در مجمع برگزینندگان آمریکا نیز تایید شده، دونالد ترامپ همچنان از پذیرش شکست خودداری می‌کند و در تلاش برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات از روش‌های مختلف است.

پیشتر روزنامه واشنگتن پست در مقاله‌ای نوشت: در روزی که کنگره قصد تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را دارد، حامیان ترامپ می‌خواهند به خیابان‌ها بیایند.

این روزنامه نوشت: «گفت‌وگو‌ها در ارتباط با برگزارش تجمع در روز ششم در رسانه‌های مورد استفاده گروه‌های راست افراطی در جریان است. گروه‌های پراود بویز و همچنین اعضای گروه‌های راست افراطی و تئوریسین‌های توطئه و برتری طلبان سفید پوست همگی وعده داده اند در این تظاهرات شرکت خواهند کرد.»

دونالد ترامپ به هواداران خود گفته است برقراری حکومت نظامی ایده بسیار خوبی است و سبب بهبود اوضاع او می‌شود. او می‌گوید این اقدام می‌تواند به او کمک کند. در حالی که رئیس جمهور آمریکا همچنان به لابی با جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا ادامه می‌دهد تا سبب ایجاد اختلال در روند شمارش آراء الکترال کالج در ۶ ژانویه در واشنگتن شوند، رئیس جمهور آمریکا به هواداران خود می‌گوید در همان روز در واشنگتن به خیابان‌ها بیایند. او در توئیتر خود نوشت: در آنجا باشید و وحشی باشید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر