کد خبر 494433

دونالد ترامپ؛

انتخابات سوم نوامبر در حد کشورهای جهان سومی هم نبود

رییس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا در راستای تلاش‌هایش برای تحت فشار گذاشتن کنگره به منظور تغییر نتیجه آرای الکترال در نشست مشترک مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در تاریخ شش ژانویه ۲۰۲۱ یک سری توییت منتشر کرد.

به گزارش  خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا در توییت‌هایی که در ۲۴ ساعت گذشته منتشر کرده بسیاری از ادعاهای معمول خود درباره تقلب در انتخابات را تکرار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی در یکی از این توییت‌ها گفت: در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تعداد آرا بسیار بیشتر از تعداد رای‌دهندگان بود. اجازه نمی‌دهیم این نمایش نادرست و تحریف شده از انتخابات آمریکا پایدار بماند. این انتخاباتی بود که در آن تقلب شد آن هم به گونه‌ای که حتی در حد کشورهای جهان سومی نیز نبود.

ترامپ به شدت در تلاش است تا جمهوری خواهان کنگره را وادار سازد تا در جریان نشست مشترک مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا که به منظور شمارش آرای الکترال برگزار می‌شود، اعتراض کنند.  

نشست مشترک هر دو مجلس کنگره در تاریخ شش ژانویه گام نهایی در روند تایید رسمی پیروزی جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا بر دونالد ترامپ در آستانه برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور جدید در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر