کد خبر 492613

بر اساس اعلام کاخ الیزه؛

مکرون خوب شد

کاخ الیزه روز پنجشنبه اعلام کرد که رئیس جمهوری فرانسه عاری از علائم بیماری کووید ۱۹ است و دیگر نیازی به ماندن در قرنطینه نیست.

به گزارش فرانس ۲۴، یک هفته پس از آزمایش مثبت مکرون به ویروس کرونا، دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که وی دیگر فاقد علائم کووید است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ایرنا، کاخ الیزه افزود: رئیس جمهوری که در یک اقامتگاه رسمی در نزدیکی پاریس در قرنطینه بود و از آنجا از راه دور جلسات را اداره می کرد، دیگر نیازی به ماندن در قرنطینه ندارد.

در بیانیه کاخ الیزه آمده است که مکرون در این مرحله هیچ علائم ویروس کرونا ندارد و بنابراین قرنطینه رییس جمهوری می تواند پس از هفت روز پایان یابد.

به دنبال افزایش شمار مرگ و میر در فرانسه مقامات این کشور در روزهای پایان سال نگران آن هستند که برگزاری جشن های کریسمس بتواند باعث شیوع موج جدیدی از ویروس کرونا در کشور شود.

در پی شیوع ویروس کرونا در فرانسه تا کنون دو میلیون و ۵۰۵ هزار و ۸۷۵ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۶۱ هزار و ۹۷۸ نفر جان خود را از دست داده اند.

براساس داده های ارائه شده توسط مرکز ورد متر، فرانسه هم اکنون در جایگاه پنجم بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر