کد خبر 490804

ادامه حمله گسترده هکرها به آمریکا؛

سازمان امنیت هسته‌ای آمریکا هم هک شد

مقامات آمریکایی از حمله سایبری به شبکه‌های اینترنتی زرادخانه هسته‌ای و سازمان ملی امنیت هسته‌ای ایالات متحده خبر دادند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، هکرها در ادامه حملات سایبری خود به مراکز مهم دولتی آمریکا، به شبکه‌های اینترنتی زرادخانه هسته‌ای و سازمان ملی امنیت هسته‌ای آمریکا نیز نفوذ کردند.

مسئولان آمریکایی اعلام کردند که سازمان امنیت ملی هسته‌ای آمریکا و شبکه‌های زرادخانه هسته‌ای این کشور جزو نهادهای مهمی هستند که اخیرا هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

نشریه پولیتیکو به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که وزارت انرژی این کشور نیز از جمله مراکزی است که هکرها موفق شدند به آنها نفوذ پیدا کنند.

«میت رامنی» سناتور جمهوری خواه آمریکا از سکوت کاخ سفید در برابر حملات سایبری به نهادهای دولتی این کشور انتقاد کرد.

از سوی دیگر، دو کمیته «نظارت» و «امنیت داخلی» مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کردند که تحقیقات مشترک درباره حمله سایبری به نهادهای دولتی این کشور آغاز شده است.

 به دنبال حملات سایبری اخیر به چند سازمان و نهاد مهم ایالات متحده، پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) نیز تحقیقات خود برای ردیابی هکرها را آغاز کرده است.

چند روزی است که مراکز و نهادهای مهم آمریکا مانند وزارتخانه‌های دفاع، خزانه‌داری، خارجه، تجارت و امنیت داخلی، هدف حملات قدرتمند سایبری هکرها قرار گرفته‌اند.

«رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید سه شنبه سفر خود به کشورهای اروپایی را به دلیل حمله هکری به نهادهای دولتی آمریکا نیمه تمام رها کرده است.

اوبراین به سرزمین های اشغالی و فرانسه سفر کرد ولی برنامه سفر به آلمان، ایتالیا، سوئیس و بریتانیا را لغو کرده است.

خبرگزاری رویترز یکشنبه شب اعلام کرد هکرهای مورد حمایت یک دولت خارجی اطلاعات و ایمیل های وزارت خزانه داری آمریکا را به سرقت برده‌اند.

به دنبال افشای این خبر رسانه های آمریکا اعلام کردند این اقدام هکری آن قدر جدی بوده که نشست اضطراری شورای امنیت ملی در کاخ سفید برگزار شده است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از جمله سازمان‌هایی است که چند روز پیش هدف حملات سایبری قرار گرفت.

به نوشته نیویورک تایمز، هکرها موفق شدند سایت وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا را هک و اطلاعات مربوطه را در اختیار بگیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر