کد خبر 490178

امروز صورت گرفت؛

ترافیک دیدارهای دیپلماتیک در پاستور

سفرای ۶ کشور «تونس»، «اوگاندا»، «سوریه»، «اندونزی»، «مکزیک» و «تایلند» استوارنامه خود را تقدیم حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور کشورمان امروز 25 آذرماه ضمن دیدار با سفرای جدید کشورهای «تونس»، «اوگاندا»، «سوریه»، «اندونزی»، «مکزیک»، «تایلند» و دریافت استوارنامه آنها، ابراز امیدواری کرد روابط این کشورها و جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف شاهد توسعه باشد.

ایران تا پیروزی نهایی بر تروریسم، بازگشت آوارگان و بازسازی سوریه، کنار ملت و دولت این کشور می ایستد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور روز سه‌شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید سوریه در تهران، با تسلیت درگذشت ولید معلم وزیر امور خارجه فقید سوریه و قدردانی از تلاش‌های او در مسیر تحکیم و تقویت روابط دو کشور افزود: ایران در عرصه فعالیت‌های دیپلماتیک و به‌ویژه در چارچوب مذاکرات آستانه به تلاش‌های خود برای استقرار کامل ثبات و آرامش در سوریه ادامه خواهد داد.

"شفیق دیوب" سفیر جدید سوریه در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور، گفت: دولت و ملت سوریه، خواهان حفظ همه دستاوردهای ارزشمندی هستند که در طول 4 دهه گذشته در روابط راهبردی با جمهوری اسلامی ایران حاصل شده است.

سفیر جدید سوریه با قدردانی از همراهی ملت و دولت ایران با ملت سوریه در روزهای سخت افزود: سوریه همچنان در حال مبارزه با تروریسم و اشغالگری در تمام ابعاد و اشکال آن است. سوریه در کنار دوستانی چون ایران دستاوردهای بزرگی در مقابله با تروریسم به دست آورده اما همچنان کارهای زیادی نیز برای انجام دادن پیش روی ما قرار دارد.

وی همچنین با تشکر از فعالیت‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای برقراری صلح و ثبات کامل در سوریه، بازگشت آوارگان و به نتیجه رسیدن تلاش‌های کمیته قانون اساسی این کشور اظهار داشت: سوریه خود را به امنیت و ثبات منطقه متعهد می‌داند و در برابر هر اقدام، طرح و توطئه‌ای که امنیت و ثبات منطقه را هدف قرار داده باشد، ایستادگی خواهد کرد.

علاقه مندیم دانشجویان تایلندی در رشته های مختلف در ایران تحصیل کنند و مانعی برای این کار وجود ندارد

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید تایلند  در تهران، با استقبال از همکاریهای علمی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور اظهارداشت: ظرفیت های بسیار خوبی برای افزایش سطح روابط دو کشور وجود دارد که امیدوارم در دوران ماموریت شما به عنوان سفیر جدید، از این ظرفیت ها نهایت بهره برداری انجام گیرد.

روحانی همچنین خواهان اجرای کامل توافقات مشترک دو کشور شد.

"وراووت پونگ پرایاپانت" سفیر جدید تایلند در تهران نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود گفت: قرن ها روابط ایران و تایلند و روابط دیپلماتیک رسمی 65 ساله فرصت مناسبی برای تعمیق بیش از پیش همکاری های مشترک ایجاد کرده و بانکوک مصمم است روابط خود را با تهران در همه عرصه های موردعلاقه گسترش دهد.

سفیر جدید تایلند در تهران اظهارداشت: تایلند خواهان حضور گسترده تر دانشجویان تایلندی در ایران و تحصیل در رشته های مختلف است و این موضوع بی تردید در تقویت همکاری های دو ملت و دو دولت بسیار نقش آفرین است.

جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا روابط تجاری و صنعتی و همچنین همکاری های بین شرکت های دو طرف تعمیق یابد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه «گیرمو الخاندرو پونته» سفیر جدید مکزیک، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا روابط تجاری، صنعتی، بهداشتی و همچنین همکاری های بین شرکت های دو طرف تعمیق یابد.

«گیرمو الخاندرو پونته» سفیر جدید مکزیک نیز در این دیدار با تاکید براینکه ایران نه تنها به عنوان یک کشور دوست بلکه متحد ایالات متحده مکزیک است، تصریح کرد: مکزیک از هیچ تلاشی برای گسترش همکاری و ارتقای روابط دوجانبه با ایران فروگذار نیست.

اراده و تصمیم جمهوری اسلامی ایران افزایش همکاری ها و توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی و علمی و فناوری با اندونزی است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه «رونی پراستیویولیا نتورو» سفیر جدید اندونزی ابراز امیدواری کرد همکاری های تهران-جاکارتا هر چه زودترسامان و توسعه یابد.

رئیس جمهوری همچنین با اشاره به سفر به اندونزی و دیدار با علمای این کشور، تاکید کرد: اسلام مورد نظر دو کشور بر پایه اصول اسلام اعتدالی و رحمانی بنا شده است.

«رونی پراستیویولیا نتورو» سفیر جدید اندونزی نیز در این دیدار با اشاره به تاکیدات رئیس جمهور اندونزی برای گسترش و تقویت مناسبت دو کشور در همه زمینه ها، بر ضرورت همکاری های متقابل و حضور مستمر شرکت های ایرانی و اندونزیایی در دوکشور و اجرای پروژه های مشترک و بهره گیری از فرصت های جدید همکاری تاکید کرد.

شرکت های ایرانی حضور فعالتری در اوگاندا خواهند داشت

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید اوگاندا در تهران، گفت که تهران آماده است روابط خود را بیش از پیش در همه عرصه های مورد علاقه با کامپالا ارتقاء دهد.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به درخواست سفیر اوگاندا برای حضور بیشتر شرکت های ایرانی و انتقال دانش و فناوری، گفت: دولت ایران، شرکت های ایرانی بویژه بنگاه‌های فعال در عرصه های صنعتی و علمی و فناوری را به حضور و مشارکت در طرحهای عمرانی و زیربنایی اوگاندا تشویق خواهد کرد.

روحانی با اشاره به دعوت رئیس جمهور اوگاندا از وی برای دیدار رسمی از کامپالا ابراز امیدواری کرد که این سفر در فرصت مناسب انجام گیرد.

"محمد تزیکوبا کیسا مبیراء " سفیر جدید اوگاندا نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود گفت: اوگاندا خواهان گسترش همکاری ها با ایران در همه عرصه ها است و با توجه به پیشرفت های عظیم علمی و فنی ایران خواهان حضور فعالتر شرکت های ایرانی و  انتقال این تجربیات به اوگاندا هستیم.

سفیر اوگاندا همچنین به نمایندگی از سوی رئیس جمهور کشورش از روحانی برای دیدار رسمی از کامپالا دعوت کرد.

جمهوری تونس می تواند دروازه ورود ایران به کشورهای آفریقایی، شمال آفریقا و اروپا باشد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه «سمیر المنصور» سفیر جدید تونس با اشاره به اینکه جمهوری تونس به عنوان کشوری مسلمان، برادر، دوست و مهم در شمال آفریقا می تواند دروازه ورود جمهوری اسلامی ایران به کشورهای آفریقایی، شمال آفریقا و اروپا باشد، تاکید کرد: روابط تهران- تونس پس از انقلاب در این کشور خوب و روبه توسعه بوده است و احساس قرابت و نزدیکی بین دو کشور بوجود آمده است.

«سمیر المنصور» سفیر جدید تونس نیز در این دیدار، تاکید کرد: جمهوری تونس اراده ای عمیق و توجه ویژه برای توسعه روابط همه جانبه با کشور دوست، برادر و مسلمان ایران دارد و تونس می تواند به عنوان سکویی برای روابط ایران با اروپا و افریقا شود.

وی با اشاره به روابط و پیوندهای تاریخی بین دو ملت، تصریح کرد: مردم تونس علاقه ای ویژه به ایران دارند و آمادگی داریم روابط دو جانبه در همه سطوح تعمیق یابد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر