کد خبر 489026

تصویب قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال ۲۰۲۱؛

کاخ سفید موظف به وضع تحریم علیه ترکیه شد

نمایندگان سنای آمریکا با اکثریت قاطع آرا قانون اختیارات دفاع ملی این کشور برای سال ۲۰۲۱ را به تصویب رساندند که به موجب بندهایی از این قانون، دولت آمریکا موظف به وضع تحریم‌هایی علیه ترکیه در ارتباط با خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، نمایندگان سنای آمریکا جمعه شب به وقت تهران با اکثریت قاطع آرا قانون اختیارات دفاع ملی (NDAA) این کشور برای سال مالی 2021 را تصویب کردند.

در رأی‌گیری بر سر قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 بیش از 80 نفر از نمایندگان سنا به این قانون رأی موافق دادند.

با توجه به اینکه بیش از دوسوم نمایندگان سنا از قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 حمایت کرده‌اند، دونالد ترامپ که به دلیل مخالفت با بخش‌هایی از این قانون تهدید کرده بود که آن را وتو خواهد کرد، دیگر قادر به انجام این کار نخواهد بود.

بر اساس قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال مالی 2021، بودجه نظامی آمریکا در سال مالی 2021 که از ابتدای ماه اکتبر آغاز شده و بیش از 10 هفته از آن می‌گذرد، 740 میلیارد دلار خواهد بود.

همچین طبق بندهایی از این قانون، دولت آمریکا موظف شده است که تحریم‌هایی را علیه ترکیه در ارتباط با خرید سامانه‌های دفاعی موشکی اس-400 از روسیه وضع کند.

وضع کردن تحریم‌های جدید علیه پروژه عظیم خط لوله گاز «نورد استریم-2» نیز از دیگر مواردی است که سنای آمریکا طی قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 خواستار انجام آن شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر