کد خبر 488856

بدون اعلام یک برنامه زمان‌بندی شده؛

عربستان مجوز استفاده از واکسن فایزر را صادر کرد

عربستان بدون اعلام یک برنامه زمان بندی شده اعلام کرد که مجوز استفاده از واکسن "فایزر - بیو ان تک" برای واکسیناسیون در مقابل ویروس کرونا را صادر کرده است.

به گزارش واس سعودی، سازمان کل غذا ودارو موافقت خود را برای ثبت واکسن فایزر "بیو آن‌تک" در عربستان اعلام کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، براساس این بیانیه، موافقت با این واکسن به دستگاه‌های بهداشتی عربستان امکان واردات واکسن و استفاده از آن را خواهد داد.

البته سازمان کل غذا و داروی عربستان تاریخ آغاز توزیع واکسنی که شرکت فایزر به همراه شرکت بیو آن تک به عنوان شریک آلمانی آن را ساخته است، هیچ اشاره‌ای نکرده است.

عربستان پس از بحرین دومین کشور شورای همکاری خلیج فارس است که مجوز استفاده از واکسن فایزر را صادر می‌کند.

دولت منامه هفته گذشته از موافقت خود با استفاده فوری از واکسن خبر داده بود.

پیش از این نیز کانادا و انگلیس موافقت خود را برای استفاده از این واکسن اعلام کردند.

سازمان کل غذا و داروی سعودی  اعلام کرد که نمونه‌های حاصل از هر محموله ورودی واکسن را برای اطمینان از کیفیت آن آزمایش خواهد کرد.

عربستان با ۳۶۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا، کشوری است که بیشترین شمار مبتلایان به این ویروس را در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس دارد. از این تعداد، بیش از ۶ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند

در همین پیوند، «لیندسی دیچی»، رئیس گروه شرکت فایزر در منطقه خلیج فارس گفت که صدور مجوز استفاده اضطراری از واکسن در بحرین نشان دهنده رخدادی تاریخی دیگر در نبرد با ویروس کرونا است.
انگیس به عنوان نخستین کشور، چهارشنبه گذشته با مجوز استفاده از واکسن شرکت فایزر علیه ویروس کرونا موافقت کرد.

به گفته وزیر بهداشت انگلیس، در چند روز آینده واکسیناسیون علیه ویروس کرونا آغاز می شود.
پیشتر گاردین و فایننشال تایمز گزارش داده بودند که به بیمارستان های انگلیس اعلام شده است که در صورت تأیید، می توانند نخستین دوزهای فایزر را از ۷ دسامبر دریافت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر