کد خبر 488741

در واکنش به تحریم مقامات حزب کمونیست چین؛

چین معافیت ویزا برای دیپلمات‌های آمریکایی را لغو کرد

وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که در واکنش به تحریم مقامات حزب کمونیست چین توسط آمریکا، پکن معافیت ویزا برای دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک آمریکا را که از هنگ کنگ و ماکائو بازدید کنند لغو می کند.

به گزارش چاینا دیلی، خانم «هوآ چون اینگ» سخنگوی وزارت امورر خارجه چین روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در پکن افزود: این تحریم ها علیه مقامات آمریکا از جمله کاخ سفید، اعضای کنگره  و کارکنان سازمان های غیردولتی و همچنین اعضای خانواده آنها اعمال خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی بار دیگر از واشنگتن خواست تا مداخله در امور هنگ کنگ را متوقف کند و از مداخله در امور داخلی چین دست بردارد.

دولت دونالد ترامپ که در چهار سال گذشته سیاست مخاصمه را به جای چند جانبه‌ گرایی و حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلاف‌ها برگزیده است، در آخرین روزهای حضور در قدرت، روز دوشنبه این هفته به بهانه تحولات هنگ کنگ، ۱۴ عضو حزب کمونیست چین را تحریم کرد.

یک روز بعد از این اتفاق و در واکنش به تحریم مقامات حزب کمونیست، سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم اعلام کرد که این اقدام دولت واشنگتن را تلافی می کند که امروز عملی شد.

مقامات امنیتی و خارجی دولت آمریکا، چین را بزرگترین تهدید خود می‌دانند و در تلاش هستند به هر شکل ممکن مانع از پیشرفت اقتصادی این کشور آسیایی شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر