کد خبر 487701

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛

فرماندار جورجیا: بایدن پیروز انتخاباتی ایالت ما است!

فرماندار جورجیا نامزد دموکرات‌ها و رئیس‌جمهور منتخب آمریکا را پیروز انتخاباتی ایالتش اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، «جف دانکن» فرماندارِ جمهوری‌خواه ایالت جورجیا، «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات و رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، را پیروز انتخاباتی ایالتش اعلام کرد.

او امروز (یک شنبه) در اظهاراتی در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان گفت: «بر اساس شواهد و مدارک و برخلاف ادعا‌های ترامپ، بایدن پیروز ایالت ما است.»

او سپس گفت: «روی صحبت من با کسانی است که نتایح انتخابات را در اعداد و ارقام می‌بینند.»

در ادامه این مقام ارشد جمهوری‌خواه افزود: «کاش می‌توانستم ۵ دقیقه با تمام کسانی که به نتیجه انتخابات شک دارند صحبت کنم تا دلشان را به‌دست آورم و واقعیت را به آن‌ها نشان دهم.»

سپس دانکن تاکید کرد: «بایدن ۴۶ امین رئیس‌جمهور آمریکا خواهد بود و قانون اساسی همچنان پابرجا است.»

این خبر درحالی منشتر می‌شود که روز گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی و نامزد انتخاباتی جمهوری‌خواهان آمریکا در سال جاری، در پیامی اعلام کرد به راحتی برنده انتخابات ایالت جورجیا خواهد شد.

گفتنی است در زمان بازشماری، نتایج شمارش دستی آرا در ایالت جورجیا نشان داد ترامپ با اختلاف بیش از ۱۲ هزار رای نتیجه را به بایدن واگذار کرده است.

ماه گذشته «جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ، با کسب ۳۰۶ رای الکترال در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شده اما ترامپ به طور مکرر موضوع تقلب انتخاباتی را مطرح می‌کند و کمپین حقوقی رسیدگی به این مسئله را به‌راه انداخته است.

همچنین به تازگی ترامپ اعلام کرد در دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری کشورش نیز نامزد خواهد بود.

البته به تازگی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات آمریکا، در مصاحبه خود با نشریه نیویورک تایمز، گفت نسبت به آنکه  ترامپ را در انتخابات سال جاری شکست داده احساس غرور می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر