کد خبر 487050

قانونگذار آمریکایی خواستار بازگشت به برجام شد

رئیس جدید کمیته امور خارجی در مجلس نمایندگان آمریکا وعده داد که برای بازگشت کشورش به برجام و سازمان جهانی بهداشت تلاش خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، الجزیره انگلیسی جمعه در گزارشی نوشت که «گرگوری میکس» نماینده دموکرات ایالت نیویورک که با ۱۴۸ رای موافق در مقابل ۷۸ رای مخالف به ریاست این کمیته رسید، نخستین آمریکایی آفریقایی‌تباری است که در این جایگاه قرار می‌گیرد.

میکس در بیانیه‌ای پس از انتخابش به ریاست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اعلام کرد که این کمیته «بر تغییری تاریخی در سیاست خارجی آمریکا ریاست خواهد کرد».

وی وعده داد که برای بازگشت آمریکا به برجام و سازمان جهانی بهداشت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از آنها خارج شد، تلاش خواهد کرد.

میکس تاکید کرد که این به معنای تعامل دوباره با متحدان اروپایی و ایجاد روابط جدید در نیمکره غربی و آفریقا برای حل مسائل مهم جهانی از جمله تغییرات جوی است.

میکس در سپتامبر ۲۰۱۹ در مصاحبه‌ای، از کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران انتقاد کرده و خروج آمریکا از برجام را «یک اشتباه» توصیف کرده بود.

وی همچنین اوایل سال جاری میلادی خواستار فشار آمریکا بر اسرائیل شده بود تا این رژیم وادار به تبعیت از قوانین بین المللی و رعایت حقوق بشر شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر