کد خبر 486476

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛

سی‌ان‌ان: ترامپ با ادعای تقلب ۱۷۰میلیون دلار از طرفدارنش پول گرفت

سی ان ان سه شنبه شب گزارش داد که دونالد ترامپ توانسته با ادعاهای بی اساس تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ از طرفداران و حامیانش ۱۷۰ میلیون دلار گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حامیان مالی ترامپ تا کنون بعد از پایان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در راستای اثبات ادعاهای تقلب در انتخابات به کمپین ترامپ ۱۷۰ میلیون دلار پول کمک کرده اند.

کمیته مشترک جمع آوری کمک های مالی ترامپ با تایید دریافت میلیون ها دلار کمک مالی با اعلام تشکیل صندوق دفاع از انتخابات از حامیان کمک های مالی بیشتر برای اثبات تئوری های تقلب در انتخابات را درخواست کرد.

به گزارش سی ان ان، در حقیقت سرازیر شدن میلیون ها دلار به کمپین انتخاباتی ترامپ باعث شده تا رییس جمهور شکست خورده در انتخابات بتواند تا حدودی بدهی های انتخاباتی خود را بدهد و چاره ساز برنامه های سیاسی آینده ترامپ باشد.

با گذشت چندین هفته از روشن شدن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ دونالد ترامپ همچنان حاضر به پذیرفتن شکست خود در این دور از انتخابات نشده و همچنان ادعاهای بی اساس خود در مورد انجام تقلب در انتخابات را از طریق دعاوی حقوقی پیگیری می کند.

ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا سه شنبه در مورد ادعاهای ترامپ گفت: دادستان‌های آمریکا و ماموران پلیس فدرال (اف بی آی) در تلاشند تا شکایات و اطلاعات خاصی را که دریافت کرده‌اند پیگیری کنند، اما آنها هیچ مدرکی را که بتواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد، کشف نکرده‌اند.

اظهارات بار، در شرایطی انجام می شود که ایالت‌های ویسکانسین و آریزونا، نتیجه نهایی را به نفع بایدن تایید کردند و به نظر می‌رسد در جورجیا و پنسیلوانیا هم اتفاق خاصی رخ ندهد.

تنها ۱۴ روز دیگر، نشست برگزینندگان برگزار خواهد شد که طی آن، آرای این افراد به سبد برندگان هر ایالت خواهد رفت. در حال حاضر جو بایدن توانسته است ۳۰۶ رای الکترال را بدست آورد و ترامپ هم با ۲۳۲ رای، انتخابات را واگذار کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر