کد خبر 485368

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

کرونا هم حریف ثروتمندان نشد!/ میلیاردرهای آمریکایی امسال چقدر سود کردند؟

با وجود شیوع ویروس کرونا و آثار مخرب آن که در هر بخشی به چشم می‌خورد، میلیاردرهای آمریکایی از زمان آغاز این بحران در مجموع یک تریلیون دلار به دارایی خود افزودند که بیشترین سود از آن ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس شد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ میلیاردرهای آمریکایی تنها در برابر بیماری همه‌گیر در امان نبودند، بلکه در این بحبوحه شاهد ترقی چشمگیری بودند و ثروت خود را افزایش دادند.

بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط جان کالینز در موسسه مطالعات سیاست‌گذاری مشاهده شد که میلیاردرهای آمریکایی از مارس سال جاری ثروت خود را یک تریلیون دلار، یعنی بیش از 34درصد افزایش داده‌اند.

این مورد مانند وضعیت پیش آمده در زمان رکود بزرگ سال 2008 نیست که سه سال طول کشید تا 400میلیاردر برتر بتوانند ضررهای خود را جبران کنند.

یافته‌های کالینز نشان می‌دهد در زمانی که حدود هفت میلیون آمریکایی در خطر تخلیه مسکن خود با به پایان رسیدن مهلت قانونی در پایان سال مواجه هستند، 650نفر ثروت خود را افزایش دادند.

در حال حاضر 650نفر در این لیست حضور دارند که 47نفر تازه به آن اضافه شده و 11نفر به دلیل مرگ یا ضرر مالی از آن خارج شده‌اند.

گفتنی است که جف بزوس ثروت خود را از 17 مارس تا 24 نوامبر 69.4میلیارد دلار افزایش داد و در میان میلیاردرهایی که سود قابل توجهی کسب کرده‌اند قرار گرفت. در حال حاضر دارایی رئیس آمازون و ثروتمندترین فرد روی زمین 182.4میلیارد دلار است.

بیشترین سود در این لیست از آن مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک بوده است. در این بازه زمانی، ثروت وی 414درصد افزایش یافت و از 24.6میلیارد دلار به 126.2میلیارد دلار صعود کرد و سبب قرار گرفتن وی در جایگاه دومین فرد ثروتمند جهان پس از جف بزوس شد.

تجزیه و تحلیل شکاف نابرابری مالی در ایالات متحده نشان می‌دهد که میلیاردرهای آمریکایی 4تریلیون دلار، یعنی 3.5درصد از کل ثروت‌های خصوصی این کشور را در اختیار دارند.

دارایی این میلیاردرها دو برابر بیشتر از مجموع ثروتی است که در اختیار قشر 50درصدی پایین (160میلیون نفر) قرار دارد.

در نمودار ارائه شده، میزان تغییر ثروت میلیاردرهای آمریکایی از آغاز بیماری همه‌گیر را مشاهده می‌کنید؛

photo_٢٠٢٠-١١-٢٨_١٢-١١-٠٣

بیشتر بخوانید
ارسال نظر