کد خبر 484247

به‌رغم موافقت با انتقال قدرت؛

ترامپ: تسلیم آرای جعلی نمی‌‎شوم

رئیس‌جمهور فعلی آمریکا می‌گوید موافقت با روند مقدماتی انتقال قدرت به بایدن دموکرات، ارتباطی با عزم او برای پیگیری شکایت و افشاگری درباره فاسدترین انتخابات تاریخ آمریکا ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا که ساعاتی پیش در پی باخت در ایالت کلیدی میشیگان، فرایند انتقال قدرت به جو بایدن رقیب دموکرات خود را تائید کرد؛ در پیامی توئیتری مدعی شد که این اقدام به منزله تسلیم شدن نیست و نبرد همچنان ادامه دارد.

وی در این باره نوشت: اینکه آژانس خدمات عمومی آمریکا اجازه همکاری مقدماتی با دموکرات‌ها را پیدا کرده، چه ربطی به پیگیری روند شکایات متعدد ما دارد؟

ترامپ همچنین گفت مادامیکه ثابت شود رقابت ۲۰۲۰ فاسدترین رقابت تاریخ سیاسی آمریکا بوده است؛ تیم حقوقی وی، همچنان پیگیر شکایت‌های متعدد خواهد بود.

وی بار دیگر با اشاره به سامانه رای‌گیری «دامینیون» (Dominion)، مدعی شد که تسلیم آرای جعلی نمی‌شود و در پیگیری شکایت‌ها، با سرعت تمام، رو به جلو حرکت می‌کند.

کارزار انتخاباتی جمهوریخواهان مدعی است این سامانه رای‌گیری در خدمت دموکرات‌ها است و در ایالاتی مانند تگزاس که سامانه‌های جایگزین استفاده کرده‌اند، پیروزی با اختلاف آرای زیاد، نصیب او شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر