کد خبر 482739

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

شلوغ‌ترین خطوط هوایی جهان در دوران کرونا کدامند؟/ بیشترین شمار پرواز در آسیا

در حالی که صنعت هواپیمایی بر اثر شیوع ویروس کرونا ضرری را متحمل شد که تا کنون به خود ندیده بود، خطوط هوایی به مرور در حال بازیابی پروازهای خود، به ویژه پروازهای داخلی هستند. در حال حاضر شلوغ‌ترین مسیرهای هوایی داخلی در آسیا مشاهده می‌شود.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش بلومبرگ، ویروس کرونا، صنعت هواپیمایی را به گونه‌ای تحت تاثیر قرار داده که تا به حال هیچ بحران دیگری به این میزان آسیب وارد نکرده بود. این بیماری همه‌گیر، به دلیل ایجاد محدودیت‌های جایجایی، هزاران هواپیما را زمین‌گیر کرده و مسافرت‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

پروازهای بین‌المللی به دلیل کنترل‌های مرزی و الزامات قرنطینه اجباری، تاثیر آن را به شدت احساس کرده است. از طرفی، مسیرهای داخلی شروع به از سر گرفتن فعالیت‌های خود کرده‌اند؛ زیرا مردم قادر به جابجایی در داخل کشورهای خود شده‌اند.

بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، آسیا در ماه جاری، از برجسته‌ترین مناطق در میان 10مسیر شلوغ داخلی بوده است.

کره‌جنوبی تا کنون به دلیل جابجایی قابل توجه بین سئول و جزیره ججو، شلوغ‌ترین مسیر بوده است. پرواز ججو-سئول در سال گذشته پیش از شیوع ویروس کرونا نیز شلوغ‌ترین مسیر هوایی جهان بود.

از 10مسیر پرتردد داخلی دیگر، می‌توان به چین و ژاپن اشاره کرد که هر کدام 4مسیر را در این رتبه‌بندی از آن خود کرده‌اند. یکی از مسیرهای دیگر نیز در ویتنام بود. شلوغ‌ترین مسیر چین، از پکن تا شانگهای بوده است.

با این حال، سفرهای هوایی بین‌المللی به شدت دچار اختلال شده و ارقام ماه نوامبر همچنان ناچیز است. شلوغ‌ترین مسیر این ماه، قاهره به جده با 147هزار و 950صندلی بوده است.

پرواز هنگ‌کنگ به تایپه، با 93هزار و 922صندلی در جایگاه هشتم لیست بین‌المللی قرار دارد. به گفته OAG، در حالی که این پرواز در سال گذشته شلوغ‌ترین مسیر بین‌المللی بوده، سقوط قابل توجهی در شمار پروازهای آن مشاهده می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر