کد خبر 482278

یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

زخم کاری ترامپ، آینده آمریکا و فرصت اندک ایران

یک کارشناس اقتصادی نوشت: ترامپ چون می‌داند پس از ریاست‌جمهوری با حجم عظیم شکایت‌ها همه‌چیزش را می‌بازد دنبال بهم زدن بازی و امتیازگیری است.

به گزارش اقتصادآنلاین، سیدمحمدصادق الحسینی کارشناس اقتصادی نوشت: ‌یادم نمیرود فرید زکریا چندسال پیش مقاله‌ای در تایم داشت که می گفت در دو کشور که در اولی به اشتباه ادعای تقلب شده بود اعتراض و انقلاب شد ولی در دومی برنده واقعی (که با تقلب بازنده شده بود) سوار لیموزینش شد و کنار کشید!

اولی صربستان بود و دومی آمریکا سال ۲۰۰۰ و پیروزی قطعی الگور. فرق این دو هم در همان لیموزین است. یعنی بازنده فقط باید انتخابات را ببازد نه هیچ چیز دیگر را! نه لیموزینش را!

حالا آمریکا در همین دوراهی است. ترامپ مطمئن است ذره‌ای شانس ندارد اما چون میداند پس از ریاست‌جمهوری با حجم عظیم شکایتها همه‌چیزش را می‌بازد دنبال بهم زدن بازی و امتیازگیری است.

به نظر ترامپ امتیازش را میگیرد اما زخمی ماندگار بر جامعه آمریکا میزند که چهار سال بعد سر باز میکند و تندرویی نژادپرست را به اتاق بیضی میرساند.

 تبعات این برای ‎ایران چیست؟

خلاصه اینکه ۴ سال بیشتر وقت نداریم که به اندازه کافی قوی شویم. یا قوی میشویم یا ...

فرصتی برای سوزاندن نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    چجوری قوی بشین با تورم بیشتر

  • محمد
    ۰ ۰

    ترامپ برای این که از انتقام شهادت سردار سلیمانی در امان بماند امتیازاتی از قبیل خارج کردن نیروهای آمریکا از عراق و....به ایران خواهد داد!