کد خبر 480985

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛

آرا ایالت جورجیا بازشماری دستی می‌شوند

وزیر امور داخلی ایالت «جورجیا» در آمریکا از شروع شمارش دستی آرا اخذ شده در انتخابات اخیر ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر امور داخلی ایالت «جورجیا» در آمریکا از بازشماری آرا اخذ شده بابت انتخابات اخیر ریاست جمهوری در این کشور خبر داد.

فرماندار ایالت جورجیا چهارشنبه شب به وقت تهران  اعلام کرد که کار بازشماری دستی آرا  اخذ شده آغاز خواهد شد. در ایالت جورجیا با ۱۶ رای الکترال که تاکنون ۹۸ درصد آرا در آن شمارش شده و سهم «جو بایدن» پیروز انتخابات اخیر ۴۹.۵۲ درصد و سهم  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ۴۹.۲۳ درصد آراست.

فرماندار این ایالت گفته که نتیجه نهایی انتخابات در تاریخ 20 نوامبر (جمعه 30 آبان) اعلام خواهد شد.

براساس قوانین ایالت جورجیا، در صورتی که اختلاف رای دو طرف کمتر از 5%درصد باشد، نامزدها می‌توانند درخواست بازشماری آرا دهند.

دونالد ترامپ طی بیانیه‌ای از پذیرش شکست خود در انتخابات خودداری و اعلام کرده که هنوز چیزی پایان نیافته است.  طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

این در حالی است که  «جیسون میلر»، از مشاوران ستاد انتخاباتی ترامپ  گفته که «پذیرش شکست» در دایره واژگان تیم ترامپ نیست. میلر که در مصاحبه‌ با «فاکس‌نیوز» حضور داشت در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا انتظار دارد رئیس‌‌جمهور به زودی شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری را بپذیرد یا خیر گفت: «ماریا، این لغت الان حتی در دایره واژگان ما هم نیست. ما همه روش‌های قانونی و روش‌های بازشماری آرا را پیگیری خواهیم کرد.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    وقتی تقلبی به این گستردگی صورت میگیره خب معلومه که بایدن باید از طرف رسانه هایی مثل CNN که خودشون بنگاه دروغ پراکنی هستن برنده اعلام بشه. ولی برنده واقعی و سالم این انتخابات ترامپه و ترامپ هم خواهد بود.