کد خبر 479410

واشنگتن پست؛

پست آمریکا نتوانست ۱۵۰هزار برگ رای را تا روز انتخابات به مقصد برساند

واشنگتن پست با استناد به اطلاعات منتشره از سوی اداره پست ایالات متحده آمریکا گزارش داد، پست آمریکا نتوانسته بیش از ۱۵۰،۰۰۰ برگ رای را برای روز انتخابات ریاست جمهوری در روز سه شنبه به مقصد برساند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اداره پست این اطلاعات را در روز پنجشنبه در اسنادی که به دادگاه ارائه شده، واگذار کرده است.

دیوید پارتنهایمر ، سخنگوی اداره پست امریکا اعلام کرد بیشتر ۱۵۰ هزار رأی "دیر رسیده " مربوط به ایالت هایی است که حتی بعد از روز انتخابات آنها را می پذیرند. با این وجود ، در ایالت های آریزونا و جورجیا به دلیل تأخیر ، بیش از ۸۵۰ رای پستی باطل شده است.

تعدادی از ایالت ها ، مانند کارولینای شمالی و پنسیلوانیا ، دیرتر از روز انتخابات، رأی های پستی را می پذیرند ، به شرطی که تمبر پستی آنها قبل از ۳ نوامبر باشد.

هنوز برنده انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده مشخص نیست و شمارش آرا همچنان ادامه دارد.

نتایج رای گیری در تعدادی از ایالت ها هنوز معلوم نیست. ترامپ چهارشنبه شب پیروزی خود را اعلام کرده و دموکرات ها را به تلاش برای "سرقت انتخابات" متهم کرد. ستاد رئیس جمهور فعلی خواهان بازشماری آراست. در عین حال، طبق محاسبات شبکه های تلویزیونی برجسته آمریکایی  بایدن که برای رسیدن به پیروزی نهایی به کسب فقط شش رای الکترال دیگر نیاز دارد، پیشتاز است. بر اساس آخرین ارقام وی ۲۶۴ رای الکترال کسب کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر