کد خبر 478694
در مراسم دریافت استوارنامه سفیر ایران؛

بلاروس ایران را یکی از مهم‌ترین شرکای اقتصادی و سیاسی خود دانست

«الکساندر لوکاشنکو» رییس‌جمهور بلاروس در مراسم دریافت استوارنامه سفیر ایران ضمن تاکید بر لزوم تقویت روابط دو کشور اعلام کرد، تهران یکی از شرکای مهم سیاسی و اقتصادی مینسک است.

به گزارش بلتا خبرگزاری رسمی بلاروس، رییس‌جمهور بلاروسدر مراسم تحویل گرفتن استوارنامه «سعید یاری» سفیر ایران در بلاروس بر لزوم اجرای طرح‌ها و توافقات دوجانبه و استفاده از ظرفیت‌های بکر استفاده نشده دو کشور تاکید کرد.

به گزارش  اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رییس‌جمهور بلاروس در مراسم تحویل گرفتن استوارنامه سفیر ایران در بلاروس که امروز سه شنبه در کاخ ساتقلال این کشور برگزار شد، خواستار تقویت روابط مینسک و تهران شد.

الکساندر لوکاشنکو در دیدار با سعید یاری سفیر ایران اعلام کرد، دو کشور باید همه توافق ها و طرح‌های دوجانبه را اجرا و تکمیل کنند.

رییس‌جمهور بلاروس تصریح کرد: «برای حفظ توسعه روابطمان با ایران، ما باید همه پروژه‌هایی که با هم به راه انداخته‌ایم را به اتمام برسانیم».

سعید یاری سفیر ایران در بلاروس در این دیدار، پیام احترام مقام‌های تهران را به لوکانشکو ابلاغ و برای بلاروس آرزوی صلح و رفاه کرد.

لوکاشنکو در دیدار با یاری، ایران را یکی از شرکای مهم اقتصادی و سیاسی بلاروس در منطقه غرب آسیا خواند و گفت: «ما پتانسیل زیادی (برای توسعه روابط) داریم که بدون تردید هنوز تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده است».

لوکاشنکو همچنین از برداشته شدن تعدادی از محدودیت‌های اعمال شده سازمان ملل علیه ایران (محدودیت‌های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل) استقبال و همچنین برای تحولات سازنده دیگری جهت ایجاد ثبات در وضعیت سیاسی و نظامی منطقه غرب آسیا ابراز امیدواری کرد.

ارسال نظر