کد خبر 478684

واکنش روسیه به طرح ایران برای حل مناقشه قره باغ

وزارت خارجه روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد که این کشور با دقت پیشنهادئ ایران برای حل مناقشه قره باغ کوهستانی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش الجزیره، وزارت خارجه روسیه درباره طرح پیشنهادی ایران برای حل مناقشه بر سر منطقه قره باغ کوهستانی  اظهارنظر کرد.

به گزارش  اقتصادآنلاین  به نقل از فارس، سید عباس عراقچی  نماینده ویژه ایران در حل مناقشه قره‌باغ کوهستانی اخیرا برای تشریح طرح تهران به جمهوری آذربایجان، روسیه، ارمنستان و ترکیه سفر و با مقام‌های ارشد این ۴ کشور گفت‌و‌گو کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که تهران منتظر بررسی طرح ایران و دریافت پاسخ از سوی این ۴ کشور در یک فاصله کوتاه بوده تا با تکمیل آن به گونه‌ای که مورد پذیرش همگان قرار بگیرد راه را برای حل و فصل بحران قره باغ هموار کنیم.

وزارت خارجه روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد که روسیه به دقت در حال بررسی و مطالعه طرح پیشنهادی ایران است.

این وزارتخانه همچنین از تداوم تحرکات و رایزنی‌های روسیه برای حل این مناقشه خبر داد و البته اعلام کرد، هنوز زود است که درباره برگزاری یک دیدار جدید بین وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان صحبت شود.

اظهارنظر جدید مسکو درباره درگیری‌ها بر سر منطقه قره‌باغ کوهستانی در شرایطی صورت گرفته که جمهوری آذربایجان و ارمنستان به رغم سه بار توافق‌ دو طرف برای آتش‌بس، این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد و هر طرف، دیگری را به نقض توافق آتش‌بس متهم می‌کند.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان از زمان استقلالشان از اتحاد جماهیر شوروی بر سر منطقه قره باغ کوهستانی وارد جنگ شدند؛ مناقشه‌ای که تا به امروز و به دلیل ادامه تسلط نیروهای ارمنستانی بر این منطقه همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

  • ۰ ۰

    ارمنستان اشغالگر خود را به کوچه خواب زده و کس که خودش را به خواب زده بیدار کردنش سخت است ارمنستان اشغالگر از سرزمین آذربایجان بیرون برو