کد خبر 477795

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

جهش تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه سوم سال/ اقتصاد ایالات متحده از ضربه ویروس کرونا نجات یافت؟

پس از سقوط اقتصاد آمریکا در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۲۰ بر اثر محدودیت‌های اعمال شده به دلیل شیوع ویروس کرونا، تولید ناخالص داخلی این کشور پس از بازگشایی مشاغل در سه ماهه سوم، ۳۳.۱درصد رشد کرد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ تولید ناخالص داخلی ایالات متحده پس از رنج بردن از اولین سقوط در سه ماهه نخست سال بعد از 23فصل متوالی رشد و تجربه شدیدترین افت تاریخی آن در سه ماهه دوم، مجددا در سه ماهه سوم افزایش یافته است.

بر اساس برآورد منتشر شده توسط دفتر تحلیل اقتصادی، تولید ناخالص داخلی حقیقی با نرخ سالانه در سه ماهه منتهی به 30سپتامبر، 33.1درصد رشد کرد.

پس از تجربه شدیدترین سقوط تا به حال، این رقم جدید، سریع‌ترین افزایش فصلی در تاریخ این کشور را نشان می‌دهد. با این حال، تولید ناخالص داخلی پایین‌تر از سطح سال 2019 باقی مانده است.

با توجه به اینکه بخش‌های بزرگی از ایالات متحده در طول ماه آوریل و قسمتی از ماه مه در تعطیلی به سر می‌بردند، انتظار می‌رفت نتیجه این بیماری همه‌گیر، پس از کاهش تنها 5درصد در بازده اقتصادی در سه ماهه نخست، در سه ماهه دوم کاملا آشکار شود.

در حال حاضر، تاثیر بازگشایی اقتصاد آمریکا در بسیاری از مناطق به رغم افزایش شمار مبتلایان، در سه ماهه سوم قابل مشاهده است.

با نزدیک شدن فصل زمستان و احتمال تغییر در رهبری ایالات متحده، آینده واکنش این کشور به ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد در سه ماهه پیش رو نامشخص باقی مانده است.

در نمودار ارائه شده، رشد فصلی تولید ناخالص داخلی آمریکا را مشاهده می‌کنید؛

اقتصاد آمریکا

بیشتر بخوانید
ارسال نظر