کد خبر 477733
معاون سیاسی وزیر امور خارجه:

با مقامات ارمنستانی به تفاهم رسیدیم

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: به تفاهم خوبی با مقامات ارمنستانی رسیدیم و امیدواریم که این تفاهم‌ها به صلح در منطقه بیانجامد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سید عباس عراقچی فرستاده ویژه جمهوری اسلامی ایران به منظور ارائه طرح صلح و پایان دادن به جنگ قره باغ امروز با نیکول پاشینیان نخست وزیر و برخی دیگر از مقامات ارمنستان ملاقات کرد.

عراقچی پس از پایان این گفتگوها اظهار داشت: امروز مذاکرات چند ساعته‌ای با معاون وزیر امور خارجه ارمنستان داشتیم، دیشب هم به مدت دو ساعت با وزیر امور خارجه این کشور گفتگو کردم. مذاکرات بسیار مفید و سازنده بود و باعث شد ما به درک عمیق‌تری از نگران‌های طرفین، چالش‌های موجود و راه حل‌ها برسیم و هم اکنون یک چشم اندار بهتری در مقابل ما وجود دارد.

وی افزود: این اصل مورد تاکید قرار گرفت که در هر راه حلی باید حقوق اقلیت ارامنه در مناطق مورد مناقشه حفظ شود و باید راه حل‌ها مسیر را به سمت صلح پایدار ببرند و نه به سمت آتش بس‌های موقتی.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ادامه داد: حمله به اماکن غیرنظامی که باعث تلفات انسانی شده محکوم است. حمله به غیرنظامیان در بیمارستانی در استپاناکرت باعث تاسف شد. امیدواریم اینگونه حوادث تکرار نشود و زمینه برای اجرای طرح‌هایی که می‌توانند به صلح منتهی شوند فراهم شود. هموطنان آذری زبان ما در کنار هموطنان ارمنی زندگی می‌کنند و فکر می‌کنیم ظرفیت‌هایی که ایران دارد از جمله گذشته تاریخی، علقه‌های فرهنگی، مرزهای مشترک جغرافیایی کمک می‌کند تا ایران نقش ایفا کند، نقشی که از سوی دو طرف درگیر مورد قبول است.

عراقچی در پایان تاکید کرد: در مجموع به تفاهم خوبی با مقامات ارمنستانی رسیدیم و امیدواریم که این تفاهم‌ها به صلح در منطقه بیانجامد. مذاکرات بسیار مفید و سازنده بود به تفاهم خوبی با مقامات ارمنستانی رسیدیم و امیدواریم که این تفاهم‌ها به صلح در منطقه بیانجامد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    عزیزم هموطنان آذری زبان در کنار ارمنی ها زندگی نمی کنند بلکه ارمنی ها در کنار تورکها زندگی می کنند