کد خبر 476681

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

در کدام کشورها با صد هزار دلار می‌توانید بازنشسته شوید؟

دوران بازنشستگی به عنوان سال‌های طلایی عمر انسان شناخته می‌شود و برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار بوده و قصد دارند این مدت را در بهترین مکان ممکن سپری کنند. اخیرا گزارشی از نحوه بازنشستگی از کشورهای مختلف گردآوری شده که به معرفی کشورهایی می‌پردازد که هزینه گذراندن دوران بازنشستگی در آنها کمتر از ۱۰۰هزار دلار است (مانند مصر، پرو، کاستاریکا، مالزی و ...).

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ برای گذراندن سال‌های طلایی زندگی خود در نزدیکی سواحل زیبا و زیر تابش آفتابی گرم نیازی به کوهی از پس‌انداز ندارید. در واقع، شما می‌توانید با داشتن کمتر از 100هزار دلار در حساب بانکی خود در برخی کشورها بازنشسته شوید.

در این گزارش، طیف گسترده‌ای از داده‌ها برای یافتن مکان‌هایی با قیمت مناسب خورد و خوراک، مراقبت‌های بهداشتی، اجاره‌ها و غیره بررسی شده است. شما می‌توانید هزینه‌های زندگی خود را به حداقل برسانید، در حالی که از بسیاری از امکانات یکسان، یا حتی بهتر از حتی بازنشستگی در ایالات متحده بهره‌مند شوید.

در ادامه، به معرفی مکان‌هایی که با کمتر از 100هزار دلار می‌توانید در آنها بازنشسته شوید و از هزینه‌های مناسب، مردم خونگرم، سبک زندگی رضایت‌بخش و مناظر دیدنی لذت ببرید، می‌پردازیم:

1-کاستاریکا:

کاستاریکا

برای گذراندن اوقات خود در سواحل گرمسیری و جنگل‌های انبوه این کشور، نیازی به صرف هزینه زیادی ندارید.

این کشور خدمات بهداشتی و غذایی ارزان قیمتی را ارائه می‌دهد و اجاره‌بهای خانه‌های آنها با توجه به متراژ و موقعیت مکانی از 300دلار تا 1300دلار در ماه است.

بر اساس تخمین International Living magazine، یک زوج می‌توانند سال‌های بازنشستگی خود را در شهر پورتو ویخوی کاستاریکا با تنها 2هزار و 25دلار در ماه، یا کمتر از 25هزار دلار در سال، سپری کنند.

نحوه بازنشستگی در کاستاریکا

برای واجد شرایط شدن در برنامه مستمری بازنشستگان کاستاریکا به درآمد ماهانه حداقل هزار دلار نیاز است.

هزینه‌های پزشکی در کاستاریکا، با توجه به نوع درمانی که نیاز دارید، حدود یک سوم تا یک پنجم هزینه‌ای است که باید در ایالات متحده پرداخت کنید.

2-پرتغال:

پرتغال

این کشور بر اساس شاخص صلح جهانی سالانه از سوی موسسه اقتصاد و صلح، در بین امن‌ترین کشورهای جهان قرار دارد و در حال حاضر در صدر انتخاب آمریکایی‌های در شرف بازنشستگی دیده می‌شود. یک زوج برای زندگی در حومه شهرهای لیسبون یا پورتو، به درآمد حدود 2هزار و 200دلار در ماه، یا 26هزار و 500دلار در سال نیاز دارند.

نحوه بازنشستگی در پرتغال

فقط باید هشیار باشید که از خانه نمی‌توانید درخواست دهید. برای درخواست اقامت در این کشور، باید به یک کنسولگری در پرتغال مراجعه کنید. برای پنج سال نخست، اقامت موقت دریافت خواهید کرد، اما پس از آن می‌توانید برای اقامت دائمی درخواست دهید.

زمانی که برای اقامت طولانی مدت اقدام می‌کنید، شرط وزارت امور خارجه پرتغال این است که حداقل درآمد ماهانه 635یورو (حدود 750دلار تا اواسط اکتبر 2020) داشته باشید تا نشان دهد توانایی زندگی در این کشور را دارید.

3-مکزیک:

مکزیک

فرهنگ پویای مکزیک، غذای فوق‌العاده، مردم خونگرم و جاذبه‌های گردشگری شگفت‌انگیز، این کشور را به مقصدی محبوب برای بازنشستگان تبدیل کرده است.

زندگی در آکومال، جنوب کانکون که دارای آب‌های زیبا و آبی است، برای یک زوج، 2هزار و 240دلار در ماه هزینه دارد.

اگر با زندگی در شهرهای کوچک‌تر و دورتر از خط ساحلی مشکلی نداشته باشید، یک زوج به همراه یک خدمتکار، خودرو و بیمه خدمات درمانی خصوصی با حدود هزار و 890دلار در ماه یا 22هزار و 700دلار در سال می‌توانند بازنشسته شوند.

نحوه بازنشستگی در مکزیک

ویزای اولیه به شما امکان 180روز اقامت را می‌دهد اما برای دریافت اقامت باید به یک دفتر مهاجرت مراجعه کنید.

با دریافت ویزای موقت حداکثر 4سال می‌توانید در این کشور زندگی کنید. برای دریافت ویزای دائم به اثبات کسب درآمد هزار و 620دلار در ماه برای بازه زمانی شش ماهه یا پس‌انداز یک ساله حداقل 27هزار دلار نیاز دارید.

4-مراکش:

مراکش

معماری خیره‌کننده مراکش، غذاهای لذیذ، و مناظر زیبای صحرایی، نظر گردشگران را از سراسر جهان به خود جلب کرده است.

به گفته وب‌سایت هزینه‌های زندگی Numbeo، اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در کازابلانکا، ماهانه حدود 450دلار بوده و باید گفت هزینه مسکن در شهرهای کوچک‌تر مانند رباط نیز کمتر است. مواد غذایی نسبتا ارزان بوده اما هزینه مراقبت‌های بهداشتی خصوصی آنچنان مقرون به صرفه نیست.

یک فرد مجرد در مراکش می‌تواند کمتر از هزار دلار در ماه یا 12هزار دلار در سال هزینه داشته باشد.

نحوه بازنشستگی در مراکش

هر فرد خارجی که بیش از 30روز در مراکش اقامت داشته باشد باید برای کارت اقامت درخواست دهد که هر ساله تمدید می‌شود. پس از سه سال می‌توانید درخواست اقامت کنید که 10سال اعتبار دارد.

5-پاناما:

پاناما

این کشور شبه قاره برای جنگل‌های گرمسیری و شهرهای مدرن مشهور است. پاناما یک پناهگاه مالیاتی برای سرمایه‌گذاران و یک مقصد رویایی برای بازنشستگان است که به دنبال مراقبت‌های بهداشتی مقرون به صرفه و هزینه‌های زندگی پایین‌تر هستند.

اجاره یک آپارتمان یک خوابه در پاناما کمتر از هزار دلار در ماه هزینه دارد.

یک زوج می‌توانند با هزینه ماهانه بین هزار و 765دلار تا 2هزار و 890دلار بازنشسته شوند.

نحوه بازنشستگی در پاناما

برای دریافت برنامه بازنشستگی پاناما به درآمد تضمینی حداقل هزار دلار در ماه نیاز دارید. یک زوج با درآمد مشترک هزار دلار نیز می‌توانند واجد شرایط این برنامه شوند.

این کشور نه تنها اقامت دائم را فراهم می‌کند، بلکه 50درصد تخفیف برای انواع خدمات از جمله مراقبت‌های پزشکی، مسافرت، سرگرمی و وعده‌های غذایی در رستوران‌ها در نظر می‌گیرد.

6-کلمبیا:

کلمبیا

کلمبیا به لطف جنگل‌های سرسبز، کوه‌های پوشیده از برف و سواحل بسیار زیبا، به سرعت به یک مقصد محبوب بازنشستگی برای آمریکایی‌ها تبدیل شده است.

یک زوج می‌توانند تنها با پرداخت 2هزار دلار در ماه یا 24هزار دلار در سال، در مدلین، دومین شهر بزرگ این کشور، بازنشسته شوند. هزینه یک وعده غذایی مناسب برای دو نفر کمتر از 20دلار بوده و هزینه پایه خدمات ماهانه این شهر حدود 55دلار است.

نحوه بازنشستگی در کلمبیا

برای دریافت ویزای بازنشستگی کلمبیا، نیاز به درآمد سه برابری از حداقل حقوق این کشور، یعنی در حال حاضر ماهانه 750دلار است. همسر شما نیز می‌تواند در این ویزا لحاظ شود.

ویزا برای پنج سال نخست، هر سال باید تمدید شود. سپس شما واجد شرایط ویزای اقامت خواهید بود که هر پنج سال تمدید می‌شود.

7-اکوادور:

اکوادور

این کشور کوچک و زیبا، در جنوب کلمبیا قرار دارد. هر فرد مقیم در این کشور می‌تواند با پرداخت حق بیمه کمتر از 80دلار در ماه برای یک زوج، به سیستم مراقبت‌های بهداشتی "امنیت اجتماعی" اکوادور بپیوندد.

یک زن و شوهر می‌توانند در یک آپارتمان لوکس سه خوابه در شهر کوئنکا، به همراه یک خدمتکار و مراقبت‌های بهداشتی هفتگی از طریق سیستم اکوادور، با پرداخت ماهانه هزار و 700دلار، یا سالانه 20هزار و 400دلار بازنشسته شوند.

نحوه بازنشستگی در اکوادور

مهاجران برای اینکه اجازه داشته باشند بیش از 90روز در این کشور بمانند، در ابتدا باید ویزای اقامت موقت دریافت کنند. اعتبار این ویزا حداکثر تا دو سال است. پس از 21ماه اقامت موقت در اکوادور، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

ویزاهای دائمی تاریخ انقضا ندارند، اما در طول دو سال اقامت خود تنها 180روز مجاز به ترک کشور هستید.

برای واجد شرایط بودن دریافت ویزای بازنشستگی، باید درآمد ماهانه حداقل 800دلار داشته باشید.

8-پرو:

پرو

پرو بسیاری از شگفتی‌های باستانی را در خود جای داده است. این کشور همچنین یکی از ارزان‌ترین کشورهای آمریکای جنوبی محسوب می‌شود.

در حالی که ساکنان پایتخت آن، لیما باید هزینه بالایی برای مسکن پرداخت کنند، یک فرد بازنشسته در ارکیپا یا تروخیو با کمتر از 2هزار دلار در ماه یا 24هزار در سال می‌توانند زندگی کنند.

یک وعده غذایی در ارکیپا برای دو نفر حدود 12دلار آب می‌خورد. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در این شهر به طور متوسط 250دلار در ماه است.

نحوه بازنشستگی در پرو

برای دریافت ویزای بازنشستگی در پرو نیاز به درآمد حداقل هزار دلار در ماه و 500دلار بیشتر برای هر فرد همراه است.

شما اجازه کار در این کشور یا خروج بیش از شش ماه در سال را نخواهید داشت، اما پس از سه سال می‌توانید ویزای دائمی دریافت کنید. این ویزا هر پنج سال باید تمدید شود.

9-مالزی:

مالزی

با زندگی در این کشور آسیای جنوب شرقی می‌توانید با برف و هوای سرد زمستان خداحافظی کنید.

یک زن و شوهر می‌توانند در پنانگ، جزیره‌ای نزدیک ساحل، یک واحد آپارتمان سه تا پنج خوابه، مشرف به منظره‌ای زیبا از اقیانوس را با قیمت ماهانه 750 تا هزار دلار اجاره کنند.

نحوه بازنشستگی در مالزی

ویزای بازنشستگی مالزی، اقامت 10ساله را برای مهاجران 50سال به بالا ارائه می‌دهد. به منظور دریافت این ویزا، باید مبلغ 34هزار و 883دلار در بانک مالزی سپرده‌گذاری کنید، یا درآمد ماهانه حداقل 2هزار و 350دلار از طریق تامین اجتماعی دریافت کنید.

این ویزا پس از 10سال به صورت خودکار تمدید می‌شود.

10-مصر:

مصر

اهرام مصر تنها ویژگی مثبت این کشور نیست؛ بلکه با مسکن و هزینه خورد و خوراک ارزان در این کشور می‌توانید دوران بازنشستگی خود را در آن سپری کرده و پول‌های خود را پس‌انداز کنید.

اجاره ماهانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در قاهره حدود 240دلار بوده، در حالی که هزینه خدمات رفاهی 34دلار است. هزینه یک نفر در مصر به طور میانگین حدود 750دلار در ماه، یا 9هزار دلار در سال است.

نحوه بازنشستگی در مصر

اگر قصد داشته باشید بیش از یک ماه در این کشور بمانید، به ویزای موقت نیاز دارید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد سه تا پنج سال در مصر اقامت داشته باشید.

شما می‌توانید با ویزای توریستی وارد مصر شوید و سپس برای درخواست مجوز اقامت موقت خود به یک ایستگاه پلیس مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر