کد خبر 475591

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

انتخابات ایالات متحده چه تاثیری بر قیمت بیت‌کوین خواهد داشت؟/ مردم به دارایی‌های امن مانند طلا و بیت‌کوین روی می‌آورند

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و وجود عدم قطعیت در شرایط فعلی، بسیاری از سرمایه‌گذاران برای کاهش ریسک خود، به دارایی‌های امن مانند طلا و بیت‌کوین پناه می‌برند.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گفته یکی از کارشناسان فلزات گران‌بها، همزمان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری در ایالات متحده، سرمایه‌گذاران در حال روی آوردن به سوی دارایی‌های امن مانند طلا و بیت‌کوین هستند؛ زیرا بازار برای عدم قطعیت آماده می‌شود.

در یکی از متفاوت‌ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده، دونالد ترامپ با جو بایدن رقیب دموکرات خود در تاریخ 3سپتامبر روبرو خواهد شد.

واکنش منفی به این پیامد در بازارهای سنتی، تقاضا برای دارایی‌های امن مانند طلا و بیت‌کوین را افزایش خواهد داد؛ اگرچه این موضوع باید عنوان شود که بیت‌کوین علائم همبستگی با بازار سهام را در سال 2020 نشان داده است.

یکی از کارشناسان فلزات گران‌بها در Kinesis گفت: "نتایج بالقوه انتخابات پیش روی ایالات متحده، تقاضا برای دارایی‌های امن را هدایت می‌کند. عدم قطعیت در خصوص عواملی مانند سیاست‌های نظارتی و مالیاتی نامزدها می‌تواند واکنش منفی فعالان بازار سنتی را در پی داشته باشد و سرمایه‌گذاران بیشتری را به سمت طلا و نقره سوق دهد."

"در مناطق دیگر، پس از مثبت شدن آزمایش کووید-19 ترامپ، نوسانات در بازار بیشتر شده است. به دنبال افزایش قیمت طلا، انتظار داریم طلا در میان چنین عدم قطعیت‌هایی تقویت شود."

ترامپ و بایدن، هر دو در خصوص رمزارزها نسبتا بی‌طرف و دیپلماتیک باقی مانده‌اند، اما با افزایش توجه به ارز دیجیتالی ملی یا بانک مرکزی (CBDC) جهانی و هجوم سازمانی به سمت بیت‌کوین، ممکن است این دو نامزد مجبود شوند در دوره بعدی یک رویکرد استراتژیک را در پیش بگیرند.

در زمان نوشتن این گزارش، بیت‌کوین 191.22درصد بالاتر از پایین‌ترین ارزش سالانه آن یعنی 11هزار و 672دلار معامله می‌شود، در حالی که طلا در حال تشکیل یک روند صعودی در قیمت هزار و 909دلار است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر