کد خبر 475589

نرخ بیکاری در آمریکا افزایش پیدا کرد؛

چالش اصلی ترامپ برای انتخابات۲۰۲۰

رییس جمهوری ایالت متحده در حالی در بیشتر کمپین های انتخاباتی از وعده وعیدهای سیاست خارجی واشنگتن سخن می گوید که با گذشت هشت ماه از شیوع ویروس کرونا آمریکا همچنان با چالش نرخ بیکاری بالا مواجه است.

به گزارش شبکه یو اس تودی، در حالیکه تنها دو هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مانده، دونالد ترامپ در بیشتر کمپین های انتخاباتی خود در ایالت ها به موضوعات سیاست خارجی  می پردازد و به چالش هایی که دولت وی با تاثیرات ویروس کرونا روبرو است طفره می رود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اداره آمار کار آمریکا روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد که در ماه سپتامبر (شهریور) نرخ بیکاری در هشت ایالت با روند صعودی همراه است و در ۱۲ ایالت نیز نرخ بیکاری تغییری نداشته است.

نتایج نرخ بیکاری توسط اداره آمار کار آمریکا نشان می دهد که بهبود روند اقتصادی در این کشور همچنان به کندی می شود و وضعیت کار به دوران قبل از شیوع ویروس کرونا بازنگشته است.

با گذشت هشت ماه از شیوع ویروس کرونا در آمریکا این کشور همچنان به طور هفتگی با ۸۰۰ هزار درخواست دریافت مزایای بیکاری روبرو است.

به رغم بهبود نیافتن نمودار نرخ بیکاری در آمریکا، ترامپ در هیچ یک از کمپین های انتخاباتی خود به این چالش بزرگ اشاره نکرده و تنها به سیاست های خارجی آمریکا و انتقاد از جو بایدن رقیب دموکرات خود پرداخته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر