کد خبر 472860

به منظور رایزنی درباره محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران:

مقام آمریکایی به آلمان سفر کرد

نماینده آمریکا در امور ایران به آلمان سفر کرده تا با مقامات این کشور درباره محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران و برنامه هسته‌ای ایران رایزنی کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «الیوت آبرامز» نماینده آمریکا در امور ایران به آلمان سفر کرده تا درباره محدودیت‌های تسلیحاتی و برنامه هسته‌ای ایران با مقامات آلمانی رایزنی کند.

آبرامز همچنین قصد دارد با نمایندگان انگلیس، فرانسه و اتحادیه اروپا درباره ایران رایزنی و گفت‌وگو داشته باشد.

این سفر در حالی انجام می‌شود که وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه عصر (به وقت تهران) ۱۸ بانک ایران را تحت تحریم قرار داد. در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا در این خصوص اعلام شد این وزارت‌خانه طی رایزنی با وزارت خارجه این کشور نهادهای مالی ایران را برای قرار دادن در لیست تحریم‌ها شناسایی کرده است.

«استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا با اشاره به تحریم بانک‌های ایرانی، مدعی شد این تحریم‌ها با هدف جلوگیری از دستیابی غیرقانونی ایران به دلار بوده و افزود که این تحریم‌ها ادامه خواهد یافت تا ایران برنامه هسته‌ای خود را پایان دهد.

«ماریا آدِبار»، سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز در واکنش به این تحریم‌ها اعلام کرد این تحریم‌ها عملیات واردات اقلام با اهداف بشردوستانه به ایران را بیش از پیش پیچیده می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد کانال بشردوستانه برای تجارت با ایران در زمان کنونی که این کشور با بحران کرونا درگیر است، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

سخنگوی این وزارتخانه افزود کشورش با سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران همراه نیست و همواره مخالفت خود را با اجرای آن اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر