کد خبر 471794

نتایج یک نظرسنجی؛

بایدن به برتری ۱۴امتیازی پس از مناظره با ترامپ دست یافت

نتایج یک نظرسنجی جدید که درست پس از اولین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در سطح ملی انجام شد نشان داد که جو بایدن با اختلاف ۱۴امتیاز از ترامپ پیشی گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در یک نظرسنجی ملی که درست پس از اولین مناظره جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا با رئیس جمهور وقت این کشور صورت گرفت، مشخص شد که وی با اختلاف 14 امتیاز از دونالد ترامپ پیشی گرفته است.

نتیجه نظرسنجی‌هایی انجام شده توسط «ان‌بی‌سی» و «وال‎استریت ژورنال» که روز یکشنبه منتشر شد نشان داد 53 درصد از رای دهندگان از بایدن اعلام حمایت می‌کنند در صورتی که این عدد برای ترامپ به 39 درصد رسیده است.

همچنین «ان‌بی‌سی» خاطرنشان کرد که بایدن نسبت به نظرسنجی قبلی که پیش از مناظره هفته گذشته انجام شد، 8 درصد از ترامپ پیش افتاده است. این خبرگزاری همچنین افزود که برتری فعلی معاون سابق رئیس جمهور نسبت به ترامپ بزرگترین اختلاف آماری‌ای است که وی در کارزار انتخاباتی 2020 بدست آورده است.

تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان (49 درصد) در پاسخ به این نظرسنجی‌ گفتند که بایدن در این مناظره که با مزاحمت‌های مکرر و توهین‌های شخصی همراه بود، بهتر از ترامپ ظاهر شد. در مقابل تقریباً یک چهارم (24 درصد) اظهار داشتند که ترامپ عملکرد بهتری داشته است.

58 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که بایدن خلق و خوی بهتری برای ریاست جمهوری دارد، در حالی که 26 درصد ترامپ را انتخاب کرده اند.

همچنین رای دهندگاه نظرات بهتری نسبت به بایدن در مورد موضوعاتی از جمله مسائل نژادی، مراقبت‌های بهداشتی و ویروس کرونا داشتند.

اما در مورد موضوعات اقتصادی هنوز ترامپ گزینه اول پاسخ دهندگان است، اگرچه حمایت از وی در نظرسنجی جدید 3 امتیاز کاهش یافت.

این نظرسنجی با حاشیه خطای 3.5 درصد از 800 رأی دهنده در تاریخ‌های بین 30 سپتامبر و 1 اکتبر و درست قبل از اعلام مثبت بودن آزمایش ویروس کرونای ترامپ ثبت شده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر