کد خبر 471298

نیویورک‌تایمز:

کاخ سفید ابتدا سعی کرد ابتلای دستیار ترامپ به کرونا را مخفی کند

روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از منابع خبری گزارش داده کاخ سفید ابتدا سعی کرده ابتلای دستیار رئیس‌جمهور آمریکا به کرونا را مخفی کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، منابع خبری گزارش داده‌اند کاخ سفید ابتدا سعی کرده مانع علنی شدن ابتلای «هوپ هیکس»، دستیار رئیس جمهور آمریکا به بیماری «کووید-۱۹»، (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) شود.

روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته مقام‌های کاخ سفید امیدوار بوده‌اند بتوانند خبر ابتلای خانم هیکس را از عموم مخفی نگاه دارند، اما تلاش‌های آنها ثمری نداشته است.

از طرف دیگر، شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داده شمار کمی از مقام‌های کاخ سفید از صبح پنجشنبه از ابتلای هوپ هیکس به کرونا با خبر بوده‌اند و علی‌رغم این ترامپ سفرش به نیوجرسی را لغو نکرده و آن را انجام داده است. 

«مک اینانی»، سخنگوی کاخ سفید هم روز پنجشنبه بدون ماسک در جمع خبرنگاران حاضر شده و اشاره‌ای به ابتلای هوپ هیکس به این بیماری نکرده است.

یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که علائم خفیف ابتلا به کرونا در «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که همانند سرماخوردگی است، در وی پدیدار شده است.

سناتور  «لیندسی گراهام» عضو جمهوریخواه سنای آمریکا نیز گفت که صبح امروز گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ داشته و حال او پس از ابتلا به ویروس کرونا خوب و خوشبینانه بوده است.

از سوی دیگر، خبرها حاکی از آن است که تست کرونای «بارون ترامپ» فرزند دونالد ترامپ و ملانیا و همچنین «ایوانکا ترامپ» دختر رئیس جمهور و «جرد کوشنر» همسر وی و دستیار ارشد دونالد ترامپ نیز منفی اعلام شده است.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز روز جمعه خبر داد که وی نیز تست ابتلا به کرونا داده و منتظر مشخص شدن نتیجه آن است.

رئیس جمهور آمریکا صبح روز جمعه (به وقت تهران) از مثبت شدن آزمایش کرونای خود و همسرش خبر داد.

ترامپ در این خصوص در صفحه توییتر خود نوشت: «امشب آزمایش کووید-۱۹ بانوی اول ایالات متحده و من مثبت شد. ما روند قرنطینه و بهبودی را فوراً آغاز می‌کنیم. ما با هم از پس این (بیماری) برخواهیم آمد!»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر