کد خبر 470934

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

روسای جمهور آمریکا چقدر مالیات پرداخت کرده‌اند؟/ ترامپ مالیات کمتری نسبت به بسیاری از مردم پرداخت کرد

تحقیقات نشان می‌دهد که ترامپ، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا سال‌ها از دادن مالیات فرار کرده و درسال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ تنها ۷۵۰دلار مالیات پرداخت کرده که حتی به میزان قابل توجهی کمتر از متوسط پرداختی مردم عادی این کشور است.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ پیش از مناظره انتخاباتی بایدن و ترامپ، نیویورک تایمز گزارشی جنجالی در خصوص ضررهای مالی شدید ترامپ و سال‌ها اجتناب وی از پرداخت مالیات منتشر کرده است.

تحقیقات نشان داد که ترامپ در سال‌های 2016 و 2017، 750دلار مالیات پرداخت کرده که به میزان قابل توجهی کمتر از متوسط شهروندان آمریکایی است.

در 10سال از 15سال گذشته، وی هیچ مالیات بر درآمدی پرداخت نکرد. سایر یافته‌های کلیدی شامل ضرر 1.4میلیارد دلاری برای کسب و کارهای اصلی وی در سال‌های 2008 و 2009 است و همچنین وام 421میلیون دلاری که وی شخصا تضمین کرده بیشتر آنها در طول چهار سال پرداخت می‌شود.

بنابراین، پرداخت‌های مالیاتی ترامپ با روسای جمهور پیشین آمریکا چگونه مقایسه می‌شود؟ بر اساس تجزیه و تحلیل واشنگتن پست، باراک اوباما، در سال نخست ریاست‌جمهوری خود تقریبا 1.8میلیارد دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخت کرد که دلیل اصلی آن حق امتیاز فروش کتاب‌های او بود.

جرج دابلیو بوش در طول اولین سال ریاست‌جمهوری خود یک چهارم میلیون دلار پرداخت کرد، در حالی که کلینتون در طول 12ماه نخست حضور خود در این جایگاه، 62هزار و 670دلار مالیات داد.

جرج اچ دابلیو بوش و رونالد ریگان به ترتیب 101هزار و 382دلار، و 165هزار و 202دلار پرداخت کردند.

در نمودار ارائه شده، مالیات بر درآمد فدرال پرداخت شده توسط روسای جمهور آمریکا در اولین سال کار خود را مشاهده می‌کنید؛

مالیات بر درآمد فدرال

بیشتر بخوانید
ارسال نظر