کد خبر 470453

به دنبال تحریم آمریکا اتفاق افتاد:

سقوط سهام بزرگترین شرکت تولید تراشه چین

سهام شرکت SMIC در معاملات امروز به خاطر تحریم‌های احتمالی آمریکا و محدود شدن فروش تجهیزات به آن، سقوط سنگینی را تجربه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ارزش سهام شرکت اسمیک SMIC چین که بزرگترین شرکت تولید تراشه این کشور به شمار می‌رود، به خاطر اعمال احتمالی تحریم از سوی دولت آمریکا در معاملات امروز 7 درصد منفی شد. سهام این شرکت در بورس هنگ‌کنگ هم امروز 5 درصد ریخت.

گزارشات حاکی از آن است که دولت آمریکا با این ادعا که از تراشه‌های تولیدی این شرکت در تولید تجهیزات نظامی استفاده می‌شود قصد دارد آن را تحریم کند.

در صورت نهایی شدن این طرح تحریم  از این به بعد شرکت‌های آمریکایی که اصلی‌ترین تامین کنندگان قطعه برای SMIC به شمار می‌روند، باید برای فروش قطعه به طرف چینی از دولت آمریکا مجوز بگیرند.

این گزارشات می‌افزایند که وزارت بازرگانی آمریکا طی نامه‌ای به شرکت‌های این کشور مدعی شده که از قطعات صادر شده به  SMIC در تولید تجهیزات نظامی استفاده می‌شود.

سهام شرکت SMIC هر گونه ارتباط با نیروهای مسلح چین را رد کرده  و اعلام کرده است صحبت از تحریم‌ها علیه این شرکت چینی فعلا در حد رسانه بوده و هیچ ابلاغ رسمی به آن صورت نگرفته است.

این شرکت چینی از سهامداران خود خواسته است، تا صبور باشند.

روزنامه گلوبال تایمز چین وابسته به دولت این کشور، در پی صحبت از تحریم  SMIC مدعی شده که پکن با فشارهای جدی در حوزه فناور‌ی‌های پیشرفته از سوی آمریکا مواجه است.

این روزنامه اعلام کرده است که چین باید خود را برای یک تنش بلندمدت در حوزه فناوری آماده کرده و به وابستگی خود در حوزه‌های مهم و حیاتی به خصوص به آمریکا پایان دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر