کد خبر 468947

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

سقوط ۵.۲درصدی اقتصاد آلمان در ۲۰۲۰/ تغییر پیش‌بینی‌ها نسبت به رشد اقتصادی در سال آتی

بر اساس آخرین برآوردهای ارائه شده توسط موسسه Ifo، انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی آلمان پس از تجربه سقوط ۵.۲درصدی در سال جاری، به رشد ۵.۱درصدی در سال ۲۰۲۱ دست یابد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، موسسه Ifo آلمان در روز سه‌شنبه اعلام کرد که بزرگترین اقتصاد اروپا در سال جاری احتمالا سقوط 5.2درصدی را تجربه کند و با توجه به آخرین نشانه‌های خسارات ناشی از بیماری کووید-19، تخمین‌های خود را از منفی 6.7درصدی به این میزان کاهش داد.

براساس این گزارش، اقتصاددان ارشد این موسسه معتقد است که میزان کاهش در سه ماهه دوم و روند بهبود در حال حاضر، مطلوب‌تر از آنچه که انتظار داشتیم است.

همچنین موسسه Ifo پیش‌بینی خود در خصوص رشد اقتصادی آلمان برای سال 2021 را از 6.4درصد در برآوردهای پیشین خود، به 5.1درصد کاهش داد. این موسسه همچنین انتظار دارد رشد اقتصادی در سال 2022، 1.7درصد رشد داشته باشد.

شمار افراد بیکار در سال جاری از 2.3میلیون نفر در سال 2019، به 2.7میلیون نفر افزایش یافته است. پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 2021 به 2.6میلیون نفر، و سپس در سال 2022 به 2.5میلیون نفر کاهش یابد.

این مسئله بدان معنی است که نرخ بیکاری از 5درصد در سال گذشته، به 5.9درصد در سال جاری جهش یافته است. Ifo اعلام کرد که این نرخ در سال 2021 به 5.7درصد و در سال 2022 به 5.5درصد کاهش پیدا می‌کند.

موسسه Ifo هشدار داد که درجه بالایی از عدم قطعیت در پیش‌بینی‌ها وجود دارد. این مرکز در این خصوص به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، ریسک‌های ناشی از بی‌نظمی در برگزیت و اختلافات تجاری حل نشده اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر