کد خبر 468114

به دلیل محدودیت‌های شدید دولت ترامپ؛

سرمایه‌گذاری بین آمریکا و چین کاهش یافت

گزارش جدید گروه رادیوم نشان داد سرمایه‌گذاری بین آمریکا و چین در نیمه اول افت کرده است و از رکورد ۲۶ میلیارد دلار در ۲۰۱۶ به ۱۰.۹ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش راشاتودی، گزارش جدید گروه رادیوم نشان داد سرمایه‌گذاری بین آمریکا و چین در نیمه اول افت کرده است و از رکورد ۲۶ میلیارد دلار در ۲۰۱۶ به ۱۰.۹ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، طبق گزارش این کمیته ملی غیر سودآور در مورد روابط آمریکا و چین، یک خرید بزرگ توسط چینی‌ها در ماه مارس بخش اعظم سرمایه‌گذاری ۴.۷ میلیارد دلاری شرکت‌های چینی در آمریکا را به خود اختصاص داده و آن خرید سهام اقلیت یونیورسال میوزیک گروپ توسط تنسنت چین به ازای ۳.۴ میلیارد دلار بوده است.

طبق آماری که در این گزارش ارائه شده است، سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی در چین در ۶ ماه نخست امسال به ۴.۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.

در این زمینه بخوانید

مؤلفان این گزارش تاکید کردند که کاهش سرمایه‌گذاری دوجانبه به علت محدودیت‌های شدیدی بوده است که دولت ترامپ برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی، به ویژه در بخش تکنولوژی، وضع کرده است.

علی‌رغم فشارهای ترامپ برای خروج شرکت‌های آمریکایی از چین، تنها ۴ درصد از ۱,۴۰۰ شرکت آمریکایی فعال در چین اعلام کردند که برنامه‌ای برای خروج از چین دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر