کد خبر 465606

طی پیامی توییتری

پمپئو: برجام به تاریخ پیوسته، اروپایی‌ها از خواب بیدار شوند

وزیر خارجه آمریکا طی پیامی توییتری بدون اشاره به خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام، مدعی شد که ذخایر اورانیوم ایران ۱۰برابر بیشتر از حد مجاز تعریف شده در توافق هسته‌ای است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا طی پیامی توییتری مدعی شد که برجام به تاریخ پیوسته است و از سایر کشورهای اروپایی خواست تا به اعمال فشار علیه ایران بپردازند. 

وزیر خارجه آمریکا در پیام خود نوشت: «گفته می شود ذخیره اورانیوم ایران بیش از ده برابر حد مجاز تعیین شده در توافق هسته‌ای است. آلمان، فرانسه، انگلیس و سایر کشورها باید از خواب بیدار شوند و این واقعیت را بپذیرند که توافق هسته ای به تاریخ پیوسته است کشورها باید در اعمال تحریم‌های شدید به ما بپیوندند».

پمپئو همچنین مدعی شد که تنها راه حل پیش‌رو، اعمال فشار و گفت‌وگوهای جامع است.

اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حالی مطرح می‌شود که ایران تاکید کرده که هرگز زیر بار فشار و تحریم تن به مذاکره با آمریکا نمی‌دهد. رفتار یک‌جانبه‌گرایانه آمریکا از سوی سایر کشورها محکوم شده، تا آن‌جا که واشنگتن در موضوع تحریم تسلیحاتی ایران متحمل شکست سنگینی شد و فقط جمهوری دومینیکن به پیشنهاد آمریکا رای مثبت داد.

اقدام آمریکا در جهت فعال‌سازی مکانیسم ماشه نیز تاکنون ناموفق بوده و این سازوکار تاکنون هرگز فعال نشده است.

این در حالی است که ایران در پاسخ به بدعهدی آمریکا و بر اساس بندی از توافق هسته‌ای، اقدام به کاهش سطح تعهدات خود کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری