کد خبر 465578
رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد؛

نقش تعیین کننده گفتگو‌های ایران و ترکیه در حل مسایل منطقه‌

رئیس‌جمهور ترکیه در ششمین نشست شورای عالی همکاری ایران و ترکیه نقش گفت‌وگوهای این کشور با ایران برای حل و فصل مسائل منطقه را ستود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌ جمهور ترکیه تصریح کرده گفت‌وگوی میان کشورش و ایران نقشی تعیین‌کننده در حل مسائل منطقه داشته است.

اردوغان در ششمین نشست شورای عالی همکاری ایران و ترکیه گفت: «گفت‌وگو میان ترکیه و ایران نقشی تعیین‌کننده در حل و فصل بسیاری از مسائل منطقه‌‌ای داشته است.»

وی اضافه کرد: «معتقدم با از بین رفتن این بیماری همه‌گیر (کرونا) همکاری ما به سطوح سابق بازخواهد گشت.»

 ششمین نشست شورای عالی همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه به ریاست روسای جمهور دو کشور روز سه شنبه به میزبانی تهران و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و در پایان دو کشور بیانیه مشترکی در ۱۹ بند منتشر کردند که در آن، تداوم و گسترش همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تهران و آنکارا در راستای تامین منافع مشترک مورد تاکید قرار گرفته است.

اداره ارتباطات ترکیه در بیانیه‌ای روز دوشنبه اعلام کرد در این نشست تمامی جوانب مربوط به روابط دوجانبه دو کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش به مسئله شیوع کرونا در ترکیه پرداخت و گفت که این کشور توانسته این بیماری همه‌گیر را تحت کنترل درآورد.

ارسال نظر