کد خبر 464129

حکم یک شهروند انگلیسی

۳۰ سال زندان به اتهام نقض تحریم‌های ایران

یک شهروند انگلیسی در فلوریدا به اتهامات مرتبط با نقض تحریم های ایران و تلاش برای قاچاق تجهیزات صنعتی به این کشور که کاربرد آن در میادین نفتی است، به ۳۰ سال زندان محکوم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک شهروند انگلیسی در فلوریدا به اتهامات مرتبط با نقض تحریم ها و تلاش برای قاچاق تجهیزات صنعتی به ایران اعتراف کرد.

روزنامه تایمز آو اسرائیل نوشت، بر اساس گزارش دادگاه، کولین فیشر، 45 ساله روز دوشنبه در دادگاه فدرال پنساکولا به نقض قانون اختیارات اقتصادی در شرایط اضطرار بین المللی (IEEP) و اقدام به قاچاق در رابطه با صادرات تجهیزات تولید برق به ایران اعتراف کرد. این فرد به 30 سال زندان محکوم شد.

لارنس کیف، دادستان ناحیه شمالی فلوریدا در بیانیه ای اعلام کرد: « صادرات فناوری به ایران به یک دلیل بسیار خوب ممنوع است؛ با این حال، این متهم تصمیم گرفت که منافع شخصی خود را بالاتر از امنیت جهانی و ملی قرار دهد.»

به گفته دادستان این پرونده، فیشر زمانی که در ماه آگوست وارد پنساکولا شد تا مراحل این قرارداد را به پایان برساند، توسط ماموران فدرال دستگیر شد. وی نزدیک به 3 سال است که تحریم های ایران را دور می زند و موتور هسته توربین Solar Mars 90 S  و قطعات آن را از امریکا به ایران صادر می کند.

ماموران اجرایی توانستند، پیش از ارسال این توربین به ایران، آن را توقیف کنند. این توربین با ارزش 500 هزار دلار می تواند برای تولید انرژی در میادین نفتی ایران مورد استفاده قرار گیرد.

جیمز مهارج، مدیر ارشد اجرایی و رئیس شرکت توربین ریسورس اینترنشنال در پنساکولا قبلا به جرم توطئه با فیشر برای صادرات توربین های بزرگ و قطعات از امریکا به ایران محکوم شده بود. به 3 سال زندان و 4 ماه در زندان فدرال محکوم شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری