کد خبر 463561

اتحادیه اروپا، ترکیه را به اعمال تحریم تهدید کرد

سخنگوی کمیسیون اروپا با درخواست از ترکیه برای اجتناب از هرگونه اقدام تنش‌زا در مدیترانه، گفت اگر گفت‌وگوها با ترکیه به نتیجه نرسد، تحریم این کشور را در نظر می‌گیرند.

به گزارش شبکه «الجزیره»، تداوم عملیات‌های حفاری اکتشاف نفت و گاز توسط ترکیه در شرق دریای مدیترانه و تهدید آنکارا به راه انداختن جنگ با یونان با واکنش اتحادیه اروپا مواجه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سخنگوی کمیسیون اروپا امروز (دوشنبه) گفت تمامی اعضای این اتحادیه از رفتارهای اخیر ترکیه بسیار نگران هستند.

بر این اساس، اتحادیه اروپا از ترکیه خواست تا ضمن اجتناب کردن از هرگونه اقدام یک‌جانبه‌ای که باعث افزایش تنش‌ها در حوزه مدیترانه می‌شود، به مذاکره و گفت‌وگو برای حل مناقشات روی بیاورد.

شبکه «اسکای‌نیوز» نیز به نقل از این سخنگوی کمیسیون اروپا گزارش داد: «اگر گفت‌وگو با ترکیه نتیجه‌بخش نباشد، ما قطعا به سمت اعمال تحریم حرکت خواهیم کرد».

تنش‌ها در دریای مدیترانه از سال گذشته و به دلیل تلاش‌های ترکیه، یونان و قبرس جهت عملیات اکتشاف و حفاری گاز در منطقه شدت یافته و این مسئله به پدیدار شدن تنش‌های قدیمی منجر شده است.

«میتسوتاکیس» نخست‌وزیر یونان پیشتر گفته بود که دولت این کشور قصد دارد لایحه‌ای را برای دو برابر کردن محدوده آب‌های سرزمینی ارائه کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر