کد خبر 462798

آمازون برنده پاندمی کرونا

ثروت جف بزوس به ۲۰۰میلیارد دلار رسید

سهام شرکت آمازون آمریکا از زمانی که بیماری کرونا شیوع پیدا کرده در حال بالا رفتن است و جف بزوس، بنیان‌گذار آن هر روز ثروتمندتر می‌شود.

به گزارش راشاتودی، یکی از افرادی که بیشترین نفع را از محل شیوع ویروس کرونا در جهان برد جف بزوس، بنیان‌گذار شرکت فروش اینترنتی آمازون است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ارزش سهام آمازون از زمان شیوع کرونا به خاطر افزایش شدید تقاضا برای خرید اینترنتی در جهان در نتیجه اجبار مردم برای ماندن در خانه روز به روز بالاتر می‌رود.

جف‌ بزوس حالا از هر فرد دیگری در جهان به دست یافتن به ثروت 200 میلیارد دلاری نزدیک‌تر است. در معاملات شب گذشته ارزش سهام آمازون 1.2 درصد رشد کرد و به 3346 دلار رسید.

این مسأله باعث شد تا ثروت بزوس از محل 11 درصد سهام آمازون که در اختیار دارد 2.2 میلیارد دلار افزایش یافته و بنا به اعلام مؤسسه فوربس به 199.7 میلیارد دلار برسد.

وی که هم اکنون هم ثروتمندترین مرد جهان به شمار می‌رود در واقع طی ماه‌های گذشته هر هفته رکوردی را شکست که هفته قبل خود به جا گذاشته بود.

هفته پیش ثروت بزوس 2 میلیارد دلار کاهش یافته بود اما همچنان بیشترین ثروت را از زمان رتبه‌بندی افراد در جهان توسط موسسه فوربس در 40 سال گذشته در اختیار دارد.

شیوع ویروس کرونا و ماندن مردم در خانه باعث شده است که شرکت‌های فعال در حوزه فناوری و فروش اینترنتی با دوران طلایی خود روبه‌رو شوند.

بر اساس آخرین گزارش شرکت آمازون این شرکت آمریکایی در سه ماهه دوم سال جاری 89 میلیارد دلار درآمد داشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری