کد خبر 462570

در دیدار با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی؛

ظریف: آژانس باید اصول بی‌طرفی را در تعاملات خود رعایت کند

وزیر امور خارجه در دیدار با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آژانس باید اصول بی طرفی و حرفه‌ای گری را در تعاملات خود رعایت کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، محمدجواد ظریف در دیدار با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آژانس باید اصول بیطرفی و حرفه‌ای گری را در تعاملات خود رعایت کند. 
وزیر امور خارجه بیان داشت: جمهوری اسلامی به دنبال ادامه همکاری با آژانس در شرایط عادی و در چارچوب مقررات بین المللی است.
ویدر این دیدار تأکید کرد همکاری های ایران و آژانس همواره بر مبنای تعهدات بین المللی و در چارچوب فنی و حرفه ای بوده است.

ظریف افزود :همانطور که آژانس نیز بارها تایید کرده است بیشترین همکاری ها در حوزه پادمانی بین ایران و آژانس وجود دارد و این مسیر میتواند در همین چارچوب ادامه پیدا کند.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار امیدواری کرد با حل اختلافات موجود بر اساس اعتماد متقابل، همکاری های دو طرف در چارچوب مقررات پادمانی و بر مبنای حسن نیت ادامه یابد.

در این دیدار گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی تأکید کرد که آژانس وظایف خود را بر اساس اصول بیطرفی و حرفه ای گری و همچنین در چارچوب صرف ملاحظات فنی انجام می دهد.

وی افزود همکاریهای بین ایران و آژانس در گذشته به نفع دو طرف بوده و با غلبه بر برخی مشکلات ، می توان این همکاریها را ادامه داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری