کد خبر 460619

در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه امارات مطرح شد؛

تاکید بورل بر اهمیت برجام

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه امارات متحده عربی بر موضع این اتحادیه در ارتباط با راه حل دو دولت در مساله اسرائیل و فلسطین و همچنین اهمیت برجام در امنیت منطقه‌ای تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «جوسپ بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «عبدالله بن زاید» وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز دوشنبه در گفت‌وگویی تلفنی درباره عادی‌سازی روابط ابوظبی و رژیم صهیونیستی تبادل نظر کردند.

براساس خبرنامه منتشر شده در تارنمای رسمی اتحادیه اروپا، بورل بر موضع اتحادیه اروپا، به ویژه پایبندی این اتحادیه به راه حل پایدار دو دولت که از طریق مذاکره باید به دست بیاید، و لزوم بازگشت مذاکرات معنادار میان اسرائیل و فلسطین تاکید دوباره کرد.

دو طرف در این تماس تلفنی درباره مسایل منطقه‌ای و اهمیت گفت‌وگو برای یافتن راه حل نیز رایزنی کردند و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر فوریت یافتن راه حلی سیاسی برای خروج از بحران در لیبی تاکید کرد.

بورل همچنین در این گفت‌وگوی تلفنی یادآوری کرد که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) همچنان پایه‌ای کلیدی برای معماری عدم اشاعه (هسته‌ای) در جهان بوده و در امنیت منطقه‌ای موثر است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری