کد خبر 460511

زمزمه‌هایی از برکناری مایک پنس

یک زن معاون ترامپ می‌شود

در حالی که چند ماه پیش شایعاتی مبنی بر کنار گذاشته شدن مایک پنس از سمت معاون رییس جمهوری آمریکا و حضور نیکی هیلی سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل بجای او دست به دست می‌شد، حالا سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفته که این جابجایی به زودی انجام خواهد شد.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، روزنامه آمریکایی هیل چند روز پیش نیز از احتمال تکیه زدن خانم نیکی هیلی به جای مایک پنس خبر داده بود. حالا که جو بایدن یک زن (کاملا هریس) را برای معاونت خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳ آبان برگزیده، روایت ها حاکی است ترامپ هم قصد دارد زن را به عنوان معاون خود منصوب کند.

 «دنی دانون» سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در سازمان ملل که به نظر می رسد اطلاعاتی درباره جابجایی های کاخ سفید دارد، امروز دوشنبه گفت که گمانه زنی ها در خصوص قصد «دونالد ترامپ» مبنی بر جایگزینی کنار گذاشتن مایک پنس از سمت معاون رئیس جمهور و انتصاب نیکی هیلی به این سمت، تحقق خواهد یافت.

دانون امروز دوشنبه در گفت و گو با شبکه صهیونیستی کنست گفت: شایعات مبنی بر اینکه ترامپ قصد جدی برای کنار گذاشتن معاون خود و آوردن سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل و فرماندار سابق کارولینای جنوبی را دارد، جدی است. 

وی افزود: پنس هم دوست خوبی برای اسراییل است و رییس جمهوری آمریکا برای کار وی ارزش قائل است، اما من می‌دانم چنین جانشینی مدنظر قرارگرفته ضمن آنکه هرگز نمی‌دانم نتیجه چه خواهد شد.  

هیلی نخستین فرماندار زن کارولینای جنوبی از منتقدان برجسته ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بود. ترامپ در ژانویه سال ۲۰۱۷ (دی ۹۵) ، وی را به عنوان سفیر خود در سازمان ملل متحد منصوب کرد و هیلی تا پایان سال ۲۰۱۸ مشغول خدمت در این سمت بود. 

تایید این شایعات در شرایط کنونی در حالی صورت می‌گیرد که «مگان مک کین» روزنامه نگار و دختر «جان مک کین» سناتور جمهوری خواه چند ماه پیش (در ماه مارس) چنین جانشینی را در صورت انتخاب یک زن توسط «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات برای سمت معاونت خود پیش بینی کرده بود. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر