کد خبر 456535

پاندمی کرونا رقم زد

سقوط تاریخی اقتصاد فرانسه

اقتصاد فرانسه در سه ماهه دوم امسال ۱۳.۸ درصد آب رفت که این از پس از جنگ جهانی سابقه نداشته است. این اتفاق در حالی رخ داد که قرنطینه مقابله با پاندمی کرونا سرمایه‌گذاری و تجارت را متوقف کرد.

به گزارش رویترز، اقتصاد فرانسه در سه ماهه دوم امسال ۱۳.۸ درصد آب رفت که پس از جنگ جهانی سابقه نداشته است. این اتفاق در حالی رخ داد که قرنطینه مقابله با پاندمی کرونا سرمایه‌گذاری و تجارت را متوقف کرده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سقوط اقتصادی فرانسه به عنوان دومین اقتصاد بزرگ اروپا بیش از آلمانی بود که توانست شیوع ویروس کرونا را بهتر کنترل کند و مجبور نبود مانند فرانسه قرنطینه شدیدی وضع کند.

قرنطینه مقابله با ویروس کرونا تا ۱۱ می در فرانسه ادامه داشت و طی این مدت شرکت‌های غیرضروری بسته شدند. این محدودیت‌ها به آرامی در طول ۳ ماهه دوم برداشته شدند و کافه‌ها و رستوران‌ها در ۲ ژوئن مجوز بازگشایی دریافت کردند.

با این همه عملکرد اقتصاد فرانسه آن‌قدر که انتظار می‌رفت وحشتناک نبود؛ اداره ملی آمار فرانسه، این سی، در اوایل این ماه پیش‌بینی کرده بود اقتصاد این کشور در ۳ ماهه دوم ۱۷ درصد آب خواهد رفت. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز هم پیش‌بینی کرده بودند اقتصاد فرانسه ۱۵.۳ درصد آب برود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری