کد خبر 455944

با افزایش بیکاری

روند نزولی اقتصاد جهان تا کی ادامه دارد؟

براساس اعلام موسسه بین المللی رتبه‌بندی "فیچ ریتینگ"، رشد اقتصادی جهان در سال های آینده به دلیل رکود ناشی از بیماری کرونا ویروس، با افزایش بیکاری و کاهش سرمایه گذاری توسط شرکت ها، کاهش خواهد یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، براساس اعلام موسسه بین المللی رتبه‌بندی "فیچ ریتینگ"، رشد اقتصادی جهان در سال های آینده به دلیل رکود ناشی از بیماری کرونا ویروس، با افزایش بیکاری و کاهش سرمایه گذاری توسط شرکت ها، کاهش خواهد یافت.

ده کشور پیشرفته جهان که توسط فیچ ریتینگ مورد بررسی قرار گرفته اند، شاهد کاهش متوسط رشد سالانه تولید ناخالص داخلی خود به میزان حدود 0.6 درصد در مقایسه با پیش بینی قبلی این موسسه طی 5 سال آینده خواهند بود.

رشد بالقوه تولید آمریکا از 1.9٪ به 1.4٪، انگلیس به از 1.6٪ به 0.9٪ و منطقه یورو- که میانگین تولید آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا است- از 1.2٪ به 0.7٪ تغییر یافته است.

ماکسیم دارت، مدیر تیم اقتصادی فیچ، در بیانیه ای گفت: در حالی که بیکاری در درازمدت افزایش یافته و ساعات کار و همچنین سرمایه گذاری و انباشت سرمایه کاهش می یابد، بخش تولید در جهان درپی شوک کروناویروس، آسیب های ماندگاری خواهد دید.

بر اساس این گزارش، اقتصاد جهانی در حالی وارد نیمه دوم سال 2020 شد که هنوز هم به طور گسترده توسط این بیماری همه گیر دچار رکود عمیقی است.

بنا بر پیش بینی موسسه فیچ، رکود ناشی از کرونا ویروس موجب خواهد شد که سطح تولید ناخالص داخلی در پیشرفته ترین اقتصادهای جهان حدود 3 تا 4 درصد کمتر از میزان پیش بینی شده قبل از شیوع ویروس کرونا تا اواسط دهه جاری باقی بماند.

این موسسه رتبه بندی همچنین اعلام کرد چشم انداز ضعیف انباشت سرمایه بیشترین علت کاهش رشد بالقوه اقتصادی است. بعد از موضوع کاهش سرمایه، افزایش بیکاری و کاهش متوسط ساعت کار، علل اصلی کاهش این پیش بینی محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری