کد خبر 455879

در اثر مشکلات ناشی از اپیدمی کرونا؛

اقتصاد انگلیس تا ۴سال آینده بهبود کامل نمی‌یابد

مؤسسه پیش‌بینی اقتصادی EY ITEM Club می‌گوید اقتصاد انگلیس برای سال جاری رشد منفی ۱۱.۵درصد خواهد داشت و تا ۴سال آینده به شرایط عادی باز نمی‌گردد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس،  مؤسسه EY ITEM Club اعلام کرد پیش‌بینی کرد که اقتصاد انگلیس برای سال جاری به خاطر بحران پیش آمده از محل شیوع ویروس کرونا 11.5 درصد کوچکتر خواهد شد.

این در حالی است که همین مؤسسه در ماه ژوئن رشد منفی 8 درصدی را برای اقتصاد این کشور پیش‌بینی کرده بود.

در گزارش موسسه EY آمده است با توجه به اینکه امیدها برای بهبود V شکل اوضاع اقتصادی در حال رنگ باختن هستند حالا انتظار می‌رود اقتصاد انگلیس تا 4 سال آینده و اواخر سال 2024 به شرایط سه ماهه پایانی سال 2019 باز نگردد که خیلی بیشتر از زمانی است که در پیش‌بینی‌های قبلی ارائه داده شده بودند.

در ماه ژوئن پیش‌بینی شده بود در اوایل سال 2023 اوضاع اقتصاد انگلیس به دوران پیش از کرونا باز خواهد گشت.

مؤسسه EY همچنین گزارش داده است که اقتصاد انگلیس در سه ماهه دوم سال جاری منفی 20 درصد رشد خواهد کرد که نسبت به پیش‌بینی ماه قبل اوضاع بسیار اسفناک‌تر به نظر می‌رسد.

این مؤسسه می‌گوید دلیل پیش‌بینی بدتر نسبت به ماه ژوئن این است که اقتصاد این کشور عملکرد به مراتب ضعیف‌تری را در ماه می داشته و علیرغم کاهش محدودیت‌های کرونایی حوزه خدمات اوضاع خوبی را تجربه نکرده‌اند.

هاوارد آرچر، کارشناس ارشد اقتصادی مؤسسه EY می‌گوید علیرغم کاهش محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل کرونا مصرف کنندگان با احتیاط بسیار بیشتر از آن چیزی که انتظار می‌رفت وارد بازار شده‌اند. 

ما معتقدیم که اعتماد مصرف کنندگان برای هزینه‌کرد یکی از سه عاملی است که اقتصاد انگلیس را برای ماه‌های باقیمانده از سال جاری تحت فشار قرار خواهد داد.

افزایش نرخ بیکاری و کاهش شدید سرمایه‌گذاری شرکت‌ها نیز دو عامل دیگری است که اقتصاد انگلیس را تحت فشار قرار داده است.

وی می‌گوید اگرچه ممکن است اقتصاد انگلیس دوران بد خود را سپری کرده باشد اما به شکلی فزاینده به نظر می‌رسد  که روند بهبود اوضاع بسیار بیشتر از آن چیزی که پیش‌بینی می‌شد طول خواهد کشید. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری