کد خبر 278851

چرا بیمه ۱۸هزار کارگر ساختمانی قطع شد؟

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران با اشاره به شناسایی ۱۸ هزار کارگر ساختمانی من غیر حق و قطع بیمه آنها گفت: در سال جاری رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای در گروه‌هایی نظیر بازنشستگان، قالیبافان و دارندگان بیمه بیکاری پیگیری و دنبال می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ناهید حیدری ، درباره اقدامات انجام شده برای رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای اظهار کرد: برای رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای در چند حیطه کار می‌کنیم. در موضوع شناسایی بیمه شدگان من غیر حق  و رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای باید چند متغیر را بررسی کنیم که یکی از آنها بیمه بیکاری است.

 وی افزود: اخیرا اقدام بسیار مهمی در حیطه بیمه کارگران ساختمانی انجام دادیم و در کنار تقویت بازرسی‌ها، حدود ۱۸ هزار کارگر ساختمانی من غیرحق را شناسایی کردیم. برخی از این‌ها یا کارفرما و برخی خویش فرما و یا در زمره متمولین و یقه سفیدان  بودند که از معافیت‌های بیمه‌ای این نوع خدمات بهره مند شده بودند.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران با بیان اینکه سازوکارهای سخت گیرانه‌ای برای بیمه کارگران ساختمانی وضع کردیم گفت: بویژه در مرحله معرفی کارگران ساختمانی از سامانه‌های رفاهی کارگران استفاده می‌کنیم و انجام امور بیمه دیگر به صورت دستی انجام نمی شود و سیستمی است تا از این طریق بتوانیم جلوی بخشی از سوء استفاده‌ها را بگیریم.

حیدری افزود: قطعا نظارت‌ها را افزایش داده و از تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی مربوطه برای شناسایی افراد در مشاغل مختلف کمک می‌گیریم.

وی با بیان اینکه در سال جاری رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای در گروه‌هایی نظیر بازنشستگان، قالیبافان و دارندگان بیمه بیکاری  پیگیری و دنبال می ‌شود گفت: به علت اینکه برخی خدمات بیمه‌ای دارای معافیت‌های حق بیمه چون حق بیمه ۷ درصدی هستند جذابیت دارند و افرادی به سمت سوءاستفاده از آن سوق پیدا می‌کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری