کد خبر 177540

پرداخت ۵۲۱ میلیارد خسارت

فراخوان مالکان موتورسیکلت‌های فاقد بیمه‌نامه

واحدهای اجرایی و شبکه گسترده فروش بیمه ایران در سراسر کشور از نخستین روز اسفند ۹۵ آماده اجرای طرح ملی بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم دیرکرد موتورسیکلت‌های فاقد بیمه‌نامه شدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مدیر بیمه های اتومبیل بیمه ایران با بیان این مطلب، به تشریح جزئیات این طرح ویژه ملی پرداخت و گفت: در پی مصوبه صندوق تامین خسارت های بدنی مبنی بر بخشودگی معادل ۱۰۰ درصد مبلغ جریمه موضوع بند (ب) ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوبه سال ۱۳۹۵برای موتور سیکلت های فاقد بیمه نامه شخص ثالث و اعلام آن از سوی بیمه مرکزی ایران به شرکت های بیمه، شرکت سهامی بیمه ایران بلافاصله با تعریف موضوع در سیستم نرم افزاری شرکت آماده اجرای این طرح در سراسر کشور شد.

عباس فراشیانی خاطرنشان کرد: بیمه ایران به عنوان راهبر صنعت بیمه به همراه سایرشرکت های بیمه مکلفند این طرح را در بازه زمانی یکم تا ۳۰ اسفند ۹۵ به اجرا گذارند، بنابراین به تمامی مالکان و دارندگان موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه در سراسر کشور توصیه می کنیم با مراجعه به واحدهای اجرایی و شبکه فروش بیمه ایران از این فرصت طلایی یک ماهه برای استفاده از این بخشودگی و دریافت بیمه نامه شخص ثالث استفاده کنند.

وی افزود: طبق آخرین آمار موجود، هم اکنون ۱۰ میلیون دستگاه موتور سیکلت در کشور تردد دارند که فقط ۱۰ درصد آنها بیمه نامه دارند و متاسفانه ۹۰ درصد بقیه فاقد بیمه نامه اند.

پرداخت ۵۲۱ میلیارد تومان خسارت به موتورسیکلت ها در ۱۰ ماهه نخست ۹۵

فراشیانی با استناد به آمار ۱۰ ماهه بیمه ایران گفت: در این مدت معادل ۱۶ هزار و ۷۰۰ فقره ثبت اعلام خسارت سوانح موتور سیکلت در بیمه ایران داشته ایم که بر اساس آن مبلغ ۵۲۱ میلیارد تومان خسارت جانی پرداخت شده است.

مدیر بیمه های اتومبیل بیمه ایران با اشاره به اینکه آسیب شناسی ها و بررسی های دقیق کارشناسی نشان داده است که بخش عمده ای از عدم استقبال مالکان موتورسیکلت از خرید بیمه نامه شخص ثالث به دلیل آن بوده که مجموع مبلغ حق بیمه و جرایمه دیرکرد آن اغلب از ارزش خود موتورسیکلت فراتر بوده است، گفت: اجرای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه انگیزه مناسبی را فراهم آورده است تا مالکان این وسیله حادثه ساز و پرخطر در مهلت مقرر یک ماهه اسفند امسال پوشش بیمه ای مناسب را برای ایجاد اطمینان و آرامش برای خود و جامعه فراهم آورند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر