کد خبر 528879

بیمه نامه توقف کسب و کارتنها مربوط به اپیدمی کرونا نیست

مدیر بیمه‌های مهندسی و سرپرست بیمه‌های مسئولیت شرکت بیمه تعاون، طرح بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی کرونا شرکت متبوع خود را طرحی در راستای حمایت از اصناف خواند واظهار داشت: تا کنون ۶ میلیارد تومان خسارت در این خصوص پرداخت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین، "محمد باباکردی"، گفت: حدود 3500 واحد صنفی تحت پوشش بیمه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی کرونا شرکت بیمه تعاون هستند و تا به حال نزدیک به 200 مورد خسارت با مبلغی درحدود 6 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی، بیان کرد: درحال حاضر هم 2هزار و 230 واحد صنفی به شرکت بیمه تعاون اعلام خسارت کرده ‌ند که خسارت آن‌ها حدود 100 میلیارد تومان بوده است و پرونده های آن‌ها بررسی شده و از هفته بعد پرداخت خسارت‌ها آغاز می‌شود.

مدیر بیمه‌های مهندسی و سرپرست بیمه‌های مسئولیت شرکت بیمه تعاون، با بیان اینکه استقبال خوبی از بیمه نامه توقف کسب و کار کرونا شرکت بیمه تعاون شده،پیش بینی کرد که این روند ادامه خواهد داشت.

باباکردی،توصیه کرد که کسب‌ و کارهای خرد، بیمه نامه توقف کسب و کار را تهیه کنند چراکه این بیمه نامه تنها مربوط به اپیدمی کرونا نیست وهرزمان ممکن است بیماری‌های اپیدمی دیگری هم شیوع پیدا کنند.

وی،اظهار کرد: بیمه نامه توقف کسب و کار کرونا برای بیمه‌گذارانی که این بیمه نامه را با پوشش بالا خریدند عالی بود و بیمه گذارانی که طرح‌های حداقلی این بیمه نامه را تهیه کرده بودند هم باعث شد که هزینه‌های ثابت خود را پوشش دهند.

باباکردی، با بیان بیان اینکه "حاشیه سود دربیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از کرونا مدنظراین شرکت بیمه‌ای نبوده است"، افزود: طرح‌های بیمه‌ای که برای نخستین بار اجرایی می‌شوند به‌طور معمول سود ده نیستند چراکه اطلاعاتی که برمبنای آن بیمه‌نامه طراحی شده براساس یک سری آماری بوده که شاید به اجرا در نیامده است.

وی، ادامه داد: از طرف دیگر بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی کرونا زمانی از سوی شرکت بیمه تعاون آغاز شد که جامعه درگیر با این بیماری بود.

باباکردی، تاکید کرد: فلسفه طراحی بیمه‌نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی کرونا کسب سود نبود بلکه طرحی حمایتی از اصناف بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر