کد خبر 470273

سامانه جامع بیمه گری یکپارچه در صنعت بیمه وجود ندارد

مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین گفت که صنعت بیمه برای هوشمند شدن نیاز به یک سامانه جامع بیمه گری یکپارچه دارد و همچنین باید امضای دیجیتال را بپذیرد و از سیستم کاغذی نیزرها شود زیرا به شدت وابسته به اسناد کاغذی و امضا است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین، "محمد حیدری" گفت: درحال حاضرافراد  با وارد کردن کد ملی در سامانه می توانند حساب های بانکی  خود را بررسی کنند طبیعتا صنعت بیمه هم باید به این سمت برود، که این موضوع نیاز به یک پایه نرم افزاری  که همان کور اینشورنس است دارد.

وی، با بیان اینکه در حال حاضر کور بانکینگ وجود دارد، افزود: اما کوراینشورنس یا همان سامانه جامع بیمه گری یکپارچه در صنعت بیمه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین تصریح کرد که می توان  سامانه ای را تعریف کرد که  تمامی اطلاعات یک فرد درآن درج شود و با واردکردن کد ملی هر شخص تمامی بیمه نامه هایی که تاکنون خریداری کرده وهمچنین بیمه نامه های جدیدی که خریداری می کند در آن وارد شود.

حیدری ادامه داد: این سامانه حتی نیازی به کارت هم ندارد زیرا کارت یک دسترسی است همانطور که درحال حاضر با آمدن همراه بانک ، کارت های بانکی نیز دیگر معنایی ندارند و تمامی این اتفاقات می تواند با یک تلفن همراه و یک سامانه الکترونیک پیش برود.

وی ضمن بیان اینکه هوشمند شدن صنعت بیمه اتفاقی قشنگ است که عرضه را ساده می کند درنتیجه خرید بیمه نامه هم برای عموم مردم راحت تر می شود، گفت: اما این موضوع نیاز به یکسری زیر ساخت ها دارد.

مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین افزود:این زیر ساخت ها شامل طراحی یک نرم افزار مادر است که شرکت های بیمه ای عملیات بیمه گری را با آن انجام می دهندو  همچنین باید یک باز تعریفی برای فعالیت شبکه فروش شود زیرا هرگاه سخن از هوشمند شدن صنعت بیمه می شود این ذهنیت به وجود می آید که شرکت های بیمه ای دیگر نیازی به شبکه فروش و حلقه واسط نخواهند داشت در صورتیکه تنها  نوع فعالیت شبکه فروش باز تعریف می شود.

وی با بیان اینکه صنعت بیمه وابسته به بقیه صنایع و سازمان ها است، اظهارکرد:  بیمه یک صنعت بین رشته ای است و باید حلقه های واسط هم که درگیراین صنعت هستند الکترونیکی شده و این موضوع را بپذیرند که منجر به سردرگمی بیمه گذاران نشود .

به تازگی، فرهاد دژ پسند، وزیر اقتصاد و امور دارایی،گفته که باید تمامی بیمه‌ها، طرح محور شوند و با صدور یک کارت بیمه هوشمند هر فرد بتواند بیمه‌های متناسب با شرایط زندگی خود را تهیه کند که همین امر ایجاد رقابت بیشتر و در نتیجه نوآوری در میان شرکت‌های بیمه را به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین معتقد است که این موضوع حتما امکانپذیر بوده و به پیشرفت این صنعت کمک بزرگی خواهد کرد و صنعت بیمه هم همگام با تمامی صنایع باید به سمت هوشمند شدن برود و از فضای سنتی موجود فاصله گرفته اما این اتفاقات باید گام به گام پیش برود تا به نتیجه نهایی برسد.

حیدری با بیان اینکه صنعت بیمه به این مسیر ورود کرده است، گفت: اما برای هوشمند شدن به زمان نیاز داردو اینکه جهت گیری شود و اینکه این موضوع به صنعت بیمه تکلیف شود، قطعا به سرعت عمل برای پیشروی در این مسیر کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر