اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله/ کام سهامداران ETFها با رشد شاخص کل شیرین شد

صندوق‌های ETF «سهامی» این هفته به صورت متوسط ۱۱.۵درصد افزایش قیمت را به خود دیدند و صندوق‌های مبتنی بر طلا همچنان در مسیر کاهشی و با افت ۷.۶درصدی به صورت متوسط به استقبال اتفاقات هفته آینده رفتند.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط ۱۱.۵درصد رشد قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها ۹.۵درصد افزایش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس توانست رشد ۱۰.۱درصدی را به ثبت رساند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق آوای معیار (آوا) با ثبت ۲۱.۱درصد رشد قیمت بود و NAV این صندوق ۱۳.۹درصد افزایش یافت. بهترین عملکرد هفتگی مربوط به صندوق سپهر کاریزما (کاریس) بود به طوری که NAV آن ۱۴.۵درصد ارتقا یافت.

کمترین رشد قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق ثروت‌آفرین پارسیان اختصاص داشت؛ صندوق «ثروتم» که قیمت آخر هفته قبل آن ۰.۶درصد پایین‌تر از NAV ابطال بود تنها با رشد ۴.۹درصدی قیمت مواجه شد و به حباب ۴.۷درصدی رسید.

صندوق شاخصی ۳۰ شرکت فیروزه (فیروزه) را می‌توان ارزان‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد زیرا قیمت نهایی ۱.۴درصد زیر قیمت تئوریک آن است. صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) نیز به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف ۲.۵درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین افت ۷.۶درصدی برای سرمایه‌گذاران خود ثبت کردند. به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه ۱۱درصد کاهش قیمت داشت و سه درصد پایین‌تر از قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

صندوق ETF پشتوانه سکه طلای زرافشان (زر) کمترین افت (۵.۶درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد. صندوق پشتوانه سکه طلای کیان (گوهر) نیز که حباب منفی ۱.۶درصدی داشت در پایان معاملات این هفته به حباب قیمتی مثبت ۱.۵درصد رسید.

صندوقهای قابل معامله 99.08.29

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • غلامرضا
  ۰ ۰

  خواهشا" درستش کنید بازار بورس ۲۰میلیونم توضرره
  و همچنین پالایش یکمو بازش کنید
  من خودم با بدبختی با حقوق کارگری توی بورس وارد شدم
  هرچه سریعتر خوبترش کنید
  🤒🤕🤕🤒🤒🤕🤕🤒🤒🤕🤕🤒🤕🤒🤒🤕🤕🤒