اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

وزارت دفاع، اولین وزارتخانه متقاضی عرضه زمین در بورس کالا/ جزییات عرضه یک قطعه زمین وزارت دفاع اعلام شد

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، عرضه املاک در بورس کالا از اواسط آبان ماه سال جاری آغاز شده است. عرضه کننده‌های املاک در بورس کالا از جمله نهادها، ارگان‌های دولتی، عمومی و بانک‌ها هستند که قصد دارند، املاک خود را به صورت مزایده‌های عمومی و شفاف واگذار کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ به دنبال عرضه املاک در بورس کالا و به گفته علیرضا ناصرپور، معاون توسعه بازار بورس کالای ایران، وزارت دفاع نخستین ملک مازاد خود را برای فروش از طریق بورس کالا، آماده عرضه کرده است.

علیرضا ناصرپور، معاون توسعه بازار بورس کالای ایران باتوجه به امکان کشف قیمت بهتر و رقابت پذیری بیشتر، که از مزیت‌های عرضه املاک در بورس کالا است، گفت: برای نخستین بار، یک وزارتخانه برای فروش ملک، اقدام به عرضه زمین در بورس کالا کرده است و تاکنون برخی بانک‌ها و سایر نهادهای دولتی برای عرضه ملک در بورس کالا، درخواست های خود را ارایه کرده‌اند. 

جزییات عرضه یک قطعه زمین از سوی وزارت دفاع در بورس کالا

.ملک آماده عرضه در بورس کالا، یک قطعه زمین محصور شده واقع در شهرستان دماوند، به قیمت پایه ۱۳۰ میلیارد ریال است که ۹ آذر ماه سال جاری در بورس کالا به فروش گذاشته خواهد شد. 

تضمین متقاضیان خرید برای شرکت در حراج مبلغ ۳.۹ میلیارد ریال، معادل سیصد و نود میلیون تومان (۳ درصد قیمت پیشنهادی فروشنده) به صورت واریز وجه نقد یا تودیع ضمانت نامه بانکی در نظر گرفته شده است.

 مهلت واریز وجه تضمین و ثبت درخواست جهت شرکت در حراج نیز، تا پیش از پذیرفته‌شدن بهترین قیمت پیشنهادی و انجام معامله خواهد بود.

نوع تسویه این عرضه که ۹ آذر ماه در تابلوی املاک و مستغلات بورس کالا انجام می شود، به صورت نقدی و اعتباری بوده و خریدار نهایی به عنوان برنده حراج، ظرف ۱۰ روز کاری بعد از تاریخ انجام معامله فرصت دارد، ۴۰ درصد بخش نقدی را به حساب عملیاتی بورس کالا واریز کند. 

براساس شرایط مندرج در اطلاعیه عرضه این ملک در خصوص مهلت و نحوه تقسیط و وثایق مورد نیاز توسط خریدار، در مرحله دوم نیز برنده حراج باید معادل ۴۰ درصد از ثمن معامله را ظرف مدت حداکثر ۹۰ روز پس از تنظیم مبایعه نامه و همزمان با تحویل ملک به خریدار واریز نماید. 

در مرحله سوم نیز معادل ۲۰ درصد از ثمن معامله ظرف مدت حداکثر ۱۸۰ روز پس از تنظیم مبایعه نامه و همزمان با انتقال سند مالکیت به نام خریدار، باید از سوی برنده حراج به فروشنده پرداخت شود.

سررسید تحویل نیز ۹۰ روز پس از تنظیم مبایعه نامه و ارایه سند تسویه خارج از پایاپای اعلام شده است.

photo_۲۰۲۰-۱۱-۱۶_۲۳-۱۶-۱۱

بیشتر بخوانید
ارسال نظر