اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/ بازگشت تعادل به صفوف خرید و فروش

خالص سفارشات فروش سهام از رقم ۱۱۰میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت فلزات اساسی بیش از سایرین بود و همچنین سهام بانک آینده ۳۷۰میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

اقتصادآنلاینسیده زینب رزم گیر؛ در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود سه هزارمیلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۱۲۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۱۱۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وآیند»، «وملی» و «خزامیا» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۳۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «شپنا»، «بترانس» و «شتران» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۵۴۰میلیارد تومان (۵۱درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۵۷۰میلیارد تومان (۵۰ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۵۹نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف شرکت عمران و سازندگی قزوین (ثقزوی) به ۱۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فلزات اساسی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۳۱۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۸۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فرآورده‌های نفتی» با تقاضای خرید ۶۶۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۵ درصد از ۶هزار و ۱۳۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۱۶۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۸۴درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۲۹۰میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس و فرابورس 99.08.27نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.08.27

بیشتر بخوانید
ارسال نظر